Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହେଲା ଗୁଗଲ, ଡୁଡଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାଇଲା ଶୁଭେଚ୍ଛା
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୨.୫
  • ||
  • ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ, ସୋମବାରଠୁ କମିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

ଆଫଗାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଅପିଲ ପାଇଁ କୋହଲି ଗଣିବେ ଜୋରିମାନା : କଟିବ ମ୍ୟାଚ ଫିସର ୨୫ ପ୍ରତିଶତ

23/06/2019 at 3:10 PM

ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୩|୬: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଆଇସିସି ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲଂଘନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଆଇସିସି ଅନୁଯାୟୀ, କୌଣସି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଅପିଲ କରିବା ଅର୍ଥାତ ନିୟମ ଉଲଂଘନ କରିବା । ଏହି ନିୟମ ଉଲଂଘନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ କୋହଲିଙ୍କ ଉପରେ ମ୍ୟାଚ ଫିସର ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଜୋରିମାନା ଲଗାଯାଇଛି ।

ଆଇସିସି ଆଜି ଏ ନେଇ ଘୋଷଣା ଜାରି କରିଛି । ଆଇସିସି ଅନୁଯାୟୀ କୋହଲି ଲେବଲ ୧ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି । ଶନିବାର ଦିନ କୋହଲି ନିଜ ଟିମ ସହ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିଲେ । ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ ୧୧ ରନରେ ଜିତିଛି । ଆଇସିସି ଅନୁଯାୟୀ, କୋହଲି ଆଫଗାନ ମ୍ୟାଚର ୨୯ତମ ଓଭରରେ ଅମ୍ପାୟାର ଅଲିମ ଡାରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ଆକ୍ରମକ ଏବଂ ଭୁଲ ଢଙ୍ଗରେ ଏଲବିଡବ୍ଲୁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ କୋହଲିଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି । କୋହଲି ମଧ୍ୟ ନିଜ ଭୁଲ ସ୍ୱୀକାର କରି ଜୋରିମାନା ଦେବା ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଆଇସିସି କୋହଲିଙ୍କ ଖାତାରେ ଆଉ ଏକ ଡିମେରିଟ ଅଙ୍କ ଯୋଡି ଦେଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେଵାପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଭୁଲ । କୋହଲିଙ୍କ ଖାତାରେ ଏବେ ଦୁଇଟି ଡିମେରିଟ ଅଙ୍କ ଯୋଡ଼ା ହୋଇଯାଇଛି । ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୭ ମ୍ୟାଚରେ ଗୋଟିଏ ଅଙ୍କ ମିଳିଥିଲା । ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିଥିବା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ପ୍ରଶଂସକ ତାଙ୍କୁ ନିନ୍ଦା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts