scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କୋହଲିଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଗମ୍ଭୀର, ନୂଆ ବଲରେ ବୁମରାହଙ୍କୁ କାହିଁକି ମାତ୍ର ୨ ଓଭର ବୋଲିଂ ଦିଆଗଲା, ଏହା କିଭଳି କ୍ୟାପଟେନ୍ସି ?

30/11/2020 at 3:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୧୧ : ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ତଥା ଓପନର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର । ସେ ସିଧାସଳଖ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ବକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ପରାଜିତ ହେବା ପରେ ୩ ଟିକିଆ ସିରିଜକୁ ୨-୦ରେ ଆଗୁଆ ଜିତି ନେଇଛି କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ ।

ତେବେ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହଙ୍କୁ ନୂଆ ବଲରେ ମାତ୍ର ୨ ଓଭର କାହିଁକି ବୋଲିଂ ଦିଆଗଲା ତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଗମ୍ଭୀର । ସେ କହିଛନ୍ତି ଲଗାତାର ଭାବେ ଓ୍ବିକେଟ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦଳର ପ୍ରମୁଖ ବୋଲରକୁ ମୌକା ଦିଆଯାଉନାହିଁ । ତେବେ ଏପରି ହେଲେ ଓ୍ବିକେଟ କିଭଳି ମିଳିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଇଏସପିଏନ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଇନଫୋକୁ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ବକୁ ବୁଝିପାରେ ନାହିଁ, ଆମେ ବିପକ୍ଷ ଦଳର ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଓ୍ବିକେଟ ନେବାକୁ ଚାହୁଁ ଏବଂ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ ଅପକୁ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ପଡିବ’ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଦଳର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ବୋଲରକୁ ଆରମ୍ଭରୁ ମାତ୍ର ଦୁଇ ଓଭର ବୋଲିଂ କରାଇବା ତେବେ ଏହା କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଅଧିନାୟକତ୍ବ ବୋଲି ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି । ସାଧାରଣତଃ ପାଓ୍ବାର ପ୍ଲେ ମଧ୍ୟରେ ୪-୩-୩ ଓଭରର ତିନୋଟି ସ୍ପେଲ ବୋଲିଂ କରାଯାଏ ।

ପ୍ରଥମରୁ ମହମ୍ମଦ ଶାମୀ ଭାରତୀୟ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣକୁ ମଜଭୁତ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହ ବୋଲିଂ ଭାର ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୫ମ ଓଭର ପରେ ନବଦୀପ ସୈନୀଙ୍କୁ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ଦଳର ପ୍ରମୁଖ ବୋଲରକୁ ଆରମ୍ଭରୁ ମାତ୍ର ଦୁଇ ଓଭର ବୋଲିଂ କରାଇବା କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଅଧିନାୟକତ୍ବ ବୋଲି ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି । ଏହା ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ ନୁହେଁ ସେଥିପାଇଁ ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା ବିରାଟଙ୍କର ଖରାପ କ୍ୟାପଟେନ୍ସି ବୋଲି ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି ।

ରବିବାର ସିଡନୀରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୩୯୦ ରନର ବିଶାଳ ସ୍କୋର ଲକ୍ଷ ଦେଇଥିଲା । ଜବାବରେ ଭାରତ ୩୩୮/୯ ରନ୍ ହିଁ କରି ପାରିଥିଲା । ସେହିଭଳି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତକୁ ୬୬ ରନରେ ହରାଇଥିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ।

   Related Posts