scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବାଃ ବାଃ ରେ ବିହାର : ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳରେ ତାଙ୍କ ଭାଇ କଲେ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ଖୋଦ୍‌ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି ଖାଇଲେ ଚକ୍‌ମା

5/03/2021 at 9:17 PM

ପାଟନା ୦୫/୦୩ : ବିହାରର ମତ୍ସ୍ୟ ଓ ପଶୁପାଳନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୁକେଶ ସାହନିଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ଏକ ସରକାରୀ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଛି । ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କ ଭାଇ କିଭଳି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି ସେ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଏ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି, ‘ଘଟଣା ବାବଦରେ ଖବରକାଗଜ ମାଧ୍ୟମରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି । ଏହା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ । ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କ ଭାଇ କିପରି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟର ଉଦଘାଟନ କରୁଛନ୍ତି ?’

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ହାଜିପୁରର ଅକ୍ଷୟଭଟ୍ଟ ରାୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପଶୁ ଓ ମତ୍ସ୍ୟ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଏକ ମତ୍ସ୍ୟ ବଜାରିକରଣ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଜାତି ଏବଂ ଅତ୍ୟଧିକ ପଛୁଆ ଜାତିର ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ପାଇଁ ଯାନ ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପଶୁ ଓ ମତ୍ସ୍ୟ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳରେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି । ବ୍ୟାନରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା​‌ ମନ୍ତ୍ରୀ କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ ।

ମନ୍ତ୍ରୀ ମୁକେଶ ସାହନୀଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ଉପସ୍ଥିତ ସାମ୍ବାଦିକଭାବେ ମନ୍ତ୍ରୀ କୁଆଡେ ଗଲେ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିବାରୁ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଆସିଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭାଇ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ‘ବ୍ୟସ୍ତତା ଯୋଗୁଁ ମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରିନାହାନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ମୁଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇଛି’ ।

ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହେବାରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts