oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ଆତଙ୍କ ପରେ ହାଇଆଲର୍ଟ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅବତରଣ ଲାଗି ମିଳିଲାନି ଅନୁମତି
  • ||
  • ନଭେମ୍ବର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଅକ୍ଟୋବର ୭ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପେଣ୍ଡାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୫ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀ, ପୀଠରେ ମହାନବମୀ ପୂଜା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୮ ପରେ ପୁଣି ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପଦ୍ମପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ୬୪ ବର୍ଷରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ବିଜୟ ରଞ୍ଜନ ସିଂ ବରିହା
  • ||

ଫିଲ୍ମ କାହାଣୀ ନୁହେଁ, ସତ ଘଟଣା : ବିଧବା ବୋହୁ ପାଇଁ ବର ଠିକ କରିବା ସହ କନ୍ୟାଦାନ କଲେ ଶ୍ୱଶୁର

29/11/2018 at 5:30 PM

ଡେରାଡୁନ ୨୯/୧୧ : ଆପଣ ଫିଲ୍ମରେ ହିଁ ଦେଖିଥିବେ ଯେ, କୌଣସି ଶ୍ୱଶୁର ନିଜର ବିଧବା ବୋହୁ ପାଇଁ ବରପାତ୍ର ଠିକ କରିବା ସହ ତାର କନ୍ୟାଦାନ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି | ତେବେ ଡେରାଡୁନଠାରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଏକ ସତ ଘଟଣା | ଶାଶୁ ଓ ଶ୍ୱଶୁର ପିତା ମତ ଭଳି ବିଧବା ବୋହୁକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ବିବାହ କରାଇଛନ୍ତି |

ଘଟଣା କଣ ପଢନ୍ତୁ ପୁରା କାହାଣୀ :

ଡେରାଡୁନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲୋଵାଲାର ଏହି ଘଟଣା | ଏଠାରେ ବିଜୟ ଚାନ୍ଦ ଓ କମଳାଙ୍କ ପରିବାର ବସବାସ କରନ୍ତି | ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ବିଜୟ ଚାନ୍ଦଙ୍କ ବଡ ପୁଅ ସନ୍ଦୀପ ଚାନ୍ଦଙ୍କ ବିବାହ କବିତାଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିଲା | ପରିବାରରେ ଖୁସି ଓ ଆନନ୍ଦ ରାଜୁତି କରୁଥିଲା | ତେବେ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ହରିଦ୍ୱାର ଠାରେ ଏକ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସନ୍ଦୀପଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ବିଜୟ ଚାନ୍ଦଙ୍କ ପରିବାର ଉପରେ ସତେ ଯେମିତି ପାହାଡ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଥିଲା | ତେବେ ବିଜୟ ଚାନ୍ଦ ହାରିଯାଇନଥିଲେ ବା ବିଧବା ବୋହୁ କବିତାଙ୍କୁ ହରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ |

ଇତିମଧ୍ୟରେ କବିତାଙ୍କ ସହମତି କ୍ରମେ ବିଜୟ ଚାନ୍ଦ ଓ କମଳା ଚାନ୍ଦ କବିତାଙ୍କ ପାଇଁ ବରପାତ୍ର ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ | ଋଷିକେଶ ନିବାସୀ ତେଜପାଲ ସିଂହଙ୍କୁ କବିତାଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନେ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ | ଉଭୟ ପରିବାରର ସହମତି କ୍ରମେ କବିତା ଏବଂ ତେଜପାଲଙ୍କ ବିବାହ ଲଗ୍ନ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା | ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ କବିତାଙ୍କ ପିତା କନ୍ୟାଦାନ କରିବା କଥା | କିନ୍ତୁ ନିର୍ଧାରିତ ତିଥିରେ କବିତା ଓ ତେଜପାଲଙ୍କ ବିବାହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | କନ୍ୟାଦାନ କରିଥିଲେ କବିତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ବିଜୟ ଚାନ୍ଦ | କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ବିବାହ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ବିଜୟ ଚାନ୍ଦ ବହନ କରିଥିଲେ |

ବିବାହ ପରେ କବିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ କେବେ ବି ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଏକଲା ଛାଡି ଚାଲିଯିବାକୁ ଚାହିନାହାନ୍ତି | ଶାଶୁ ଶ୍ୱଶୁର ତାଙ୍କୁ ନିଜ ବାପା-ମାଙ୍କ ଠାରୁ ବି ଅଧିକ ସ୍ନେହ ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଦେଇଛନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ଯାହା ଦରକାର ତାହା ଯୋଗେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି କବିତା ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି | ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ନିଜ ମା ଓ ବାପାଙ୍କ ପାଖକୁ ଚାଲିଯିବା କଥା | କିନ୍ତୁ ଏହା କରିଥିଲେ ଶାଶୁ ଶ୍ୱଶୁର ଅଧିକ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥାନ୍ତେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ କବିତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ବିଜୟ ଚାନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କବିତା ତାଙ୍କ ଝିଅ ଭଳି | ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ କବିତାଙ୍କୁ ନିଜ ମା ବାପାଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଇଦେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରବର୍ତାଇଥିଲେ | ଏପରିକି କବିତା ପରିବାର ପାଇଁ ଏକ ଅମଙ୍ଗଳ ଅଶୁଭ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କବିତାଙ୍କୁ ଝିଅ ବୋଲି ମାନିନେଇ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ପାଇଁ ଯାହା କରିବା କଥା ତାହା ହିଁ ସେ କବିତାଙ୍କ ପାଇଁ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts