ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଡବିଲ: ପୁରୁଣା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଯୁବକକୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଅତର୍କିତ ଆକ୍ରମଣରେ ଆକବର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ଆରକିଟେକ୍ଟ, ଆର୍ଥିକ କାରବାର ନେଇ ହୋଇପାରେ ଜେରା
  • ||

ଚାଇଲ୍ଡ ପର୍ଣ୍ଣ ବିରୋଧରେ ସିବିଆଇର ‘ଅପରେଶନ ମେଘଚକ୍ର’, ୨୦ ରାଜ୍ୟର ୫୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢଉ

24/09/2022 at 3:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶିଶୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ସହ ଜଡିତ ଅପରାଧ ବିରୋଧରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ବ୍ୟୁରୋ(ସିବିଆଇ) ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ଶନିବାର ଦେଶର ୨୦ଟି ରାଜ୍ୟର ୫୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ସିବିଆଇ ଚଢଉ କରିଛି । ସିବିଆଇ ଏହାକୁ ‘ଅପରେଶନ ମେଘଚକ୍ର’ ନାଁ ଦେଇଛି । ଇଣ୍ଟରପୋଲ ସିଙ୍ଗାପୁରରୁ ମିଳିଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ଏବଂ ଗତ ବର୍ଷ ଅପରେଶନ କାର୍ବନ ସମୟରେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଆଧାରରେ ଏହି ଚଢଉ କରାଯାଇଛି।

ସର୍କୁଲେସନ ଅଫ ଚାଇଲ୍ଡ ସେକ୍ସୁଅଲ ଏକ୍ସପ୍ଲୋଟେସନ ମଟେରିଆଲ (ସିଏସଇଏମ)ର ଦୁଇ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଜରିଆରେ କଥିତ ରୂପେ ସିଏସଇଏମ ସେୟାର କରିବାରେ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ବାବଦରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସୂଚନା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଇଣ୍ଟରପୋଲରୁ ମିଳିଥିଲା।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ସିବିଆଇ ଅପରେଶନ କାର୍ବନ କରିଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ସାରା ଦେଶରେ ୮୩ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୭୬ଟି ଠିକଣାରେ ଚଢଉ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅନେକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଅପରେଶନ ମେଘଚକ୍ର ଜରିଆରେ ତଦନ୍ତକାରୀ ଏଜେନ୍ସି ଏସସିଇଏମ ଅନଲାଇନ ସେୟାର କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସନ୍ଧାନ କରୁଛି । ଖବର ଅନୁସାରେ, ଏହି ରାକେଟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କିମ୍ୱା ସଂଗଠନ ସ୍ତରରେ ପରିଚାଳନା କରାଯାଉଛି । ଏଥିରେ ଶିଶୁମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଯୌନ ସାମଗ୍ରୀ ପ୍ରସାର କରାଯାଇଥାଏ ।

   Related Posts