Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ପାର୍ବଣ ସମୟରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡ଼ ଦେଖି ୨୪୨ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଇବ ରେଳବାଇ; ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚାଲିବ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଟ୍ରେନ୍

24/10/2022 at 8:08 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ସମୟରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗମନାଗମନ ଭିଡ଼କୁ ଦେଖି ରେଳ ବିଭାଗ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଦୀପାବଳି ଓ ଛଟ୍‌ପୂଜା ପାଇଁ ୨୪୨ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲିବ। ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ସମୟରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟାରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି ରେଳ ବିଭାଗ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଧା ୮୦ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଦୀପାବଳି ପାଇଁ ଚାଲୁଛି।

ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ସମୟରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡ଼କୁ ଦେଖି ରେଳ ବିଭାଗକୁ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ଷ୍ଟେସନରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡ଼ ଦେଖି ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍‌ ରୁମରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟାଫ୍ ଓ ଅଧିକ ରେଳବାଇ ପୁଲିସକୁ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି।

ନିୟମିତ ଟ୍ରେନ୍ ବ୍ୟତୀତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡ଼କୁ ଦେଖି ଆଉ ୨୪୨ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ରେଳବାଇ ଯୋଜନା କରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ପାର୍ବଣ ଋତୁରେ ଏତେ ମାତ୍ରାର ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲିନଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଧା ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟେସନ୍‌ରେ ୫୪ ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲୁଥିବା ବେଳେ ୧୮୮ ଟ୍ରେନ୍ ଆରମ୍ଭ ଅପେକ୍ଷାରେ ଅଛି। ୨୪୨ ଟ୍ରେନ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଅତିରିକ୍ତ ୪ ଟ୍ରେନ୍ ପୁଣେରୁ ବିହାର ଚାଲିବାକୁ ଯୋଜନା ରହିଛି। ପ୍ରତି ଟ୍ରାକ୍ ଦୁଇଟି ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲିବ ବୋଲି ଯଜୋନା ରହିଛି।

   Related Posts