oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି: ପାଟପୁର ଥାନାରେ ୧୩୨୫ କିଲୋର ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇ ପୋଡିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • UNSCରେ ରୁଷ୍‌ ବିରୋଧରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଥିଲା ଆମେରିକା, ଭୋଟିଂରୁ ବିରତ ରହିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ 5G ମୋବାଇଲ ସେବା, ପ୍ରଗତି ମଇଦାନରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଭାରତ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ଥରୀୟ ଆଲୋଚଳରୁ ଓହରିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଜନକ : ପାକିସ୍ତାନ

22/09/2018 at 10:53 AM

ଇସ୍ଲାମଵାଦ ୨୨/୯ : ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ନ୍ୟୁୟର୍କ ଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ଥରୀୟ ଆଲୋଚନାରୁ ଭାରତ ଓହରିଯିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଜନକ ବୋଲି କହିଛି ପାକିସ୍ତାନ | ଏହି ଆଲୋଚନାରେ ଯୋଗ ଦେବାର କୌଣସି ଯଥାର୍ଥତା ନାହିଁ ବୋଲି ଗତକାଲି ଭାରତୀୟ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଘୋଷଣା କରିବ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ୩ ଜଣ ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା ପରେ ଭାରତ ଆଲୋଚନରୁ ଓହରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା | ତେବେ ଭାରତର ଏହି କାରଣ ଗ୍ରହଣ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି | ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ଏକା ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପାକିସ୍ତାନର କୌଣସି ସଂସ୍ଥା ବା ପାକିସ୍ତାନ ସାମରିକ ବାହିନୀର କୌଣସି ସମ୍ପୃକ୍ତି ନାହିଁ | ବରଂ ମୃତ ଯବାନ ମାନଙ୍କ ଶବ ଖୋଜିବାରେ ପାକିସ୍ତାନର ରେଞ୍ଜରମାନେ ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ ସହାୟତା କରିଥିଲେ | ଏହି କଥା ଭାରତୀୟ ସେନା କର୍ତୃପକ୍ଷ ଜାଣନ୍ତି ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି | ପାକିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛି ବୋଲି ଭାରତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅମୂଳକ ଏବଂ କେବଳ ଏକା ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି | ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ଥରୀୟ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନାରୁ ଓହରିବା ନେଇ ଭାରତର ଘୋଷଣା ପରିପେକ୍ଷୀରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିଗରେ ଭାରତ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ସୁଯୋଗ ହାତଛଡା କଲା | ତେବେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିଗରେ ଭାରତ ଯଦି ଗୋଟିଏ ପାଦ ଆଗକୁ ଆସେ ତାହେଲେ ପାକିସ୍ତାନ ୨ ପାଦ ଆଗକୁ ବଢିବା ବୋଲି ଇମ୍ରାନ କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts