AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର୨: CFSLର ସହାୟତାରେ ASI ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ହେବ ଭଏସ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ: ବସ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ଭୁଲିଗଲେ ମାନବିକତା, ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଦାରିଙ୍ଗବାଡି: ବାଇକ୍‌-କାର୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ୨ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||
  • ପାଟଣା: ପୋଖରୀ ଭିତରକୁ ପଶିଲା ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କର, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିପଡିଲା
  • ||

ଇମରାନ ଖାନଙ୍କୁ ପାକ୍ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ତାତ୍ସଲ୍ୟ: ‘ଲୋକଙ୍କୁ ମାରିବା ପାଇଁ କରୋନା ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିଛ !’

5/05/2020 at 3:56 PM

ଲାହୋର ୦୫|୦୫ :  ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାରେ ସରକାର ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଇମରାନ ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ବେଖାତିର ଓ ଖାମଖିଆଲ ମନୋଭାବ ପାଇଁ ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ।

କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାର ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଅର୍ଥ ବିନିଯୋଗ କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ଏପରିକି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚୁଥିବା ଭଳି ମନେ ହେଉଛି । କେବଳ କାଗଜ ପତ୍ରରେ ହିଁ ସରକାର କରୋନା ମୁକାବିଲା କରୁଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବିକ ସ୍ଥିତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଓଲଟା । ମାସ୍କ ଓ ପିପିଆଇ କମିବା ପାଇଁ ସରକାର ଯେଉଁ ଅର୍ଥରାଶି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ତାହାର ଅଡିଟ୍ ହେଉ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଦେଶର ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟକୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଇମରାନ ସରକାରକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଦେିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଗୁଲଜାର ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗଠିତ ୫ଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପୀଠ ସେମାବାର ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ । ଏହାର ପୂର୍ବ ଶୁଣାଣିରେ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲେ ।

ପାକିସ୍ତାନରେ ଏବେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମାମଲା ୨୦ ହଜାର ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ଏବେସୁଦ୍ଧା ସେଠାରେ ୪୬୨ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ବିଭାର ଏହି ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ କଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି ସେନେଇ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ମିଳି ପାରୁନାହିଁ । ଅର୍ଥକୁ ମଧ୍ୟ ସରକାର ଠିକ ଭାବେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ।

   Related Posts