scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଦୁର୍ନୀତିରେ ଉବୁଟୁବୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ

19/07/2021 at 4:40 PM

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୯/୦୭: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘର ପରିଚାଳନାରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନିତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ଅଜି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଜିଲ୍ଲାର ଶହ ଶହ ଟ୍ରକ ମାଲିକ ଦୁର୍ନୀତି ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି । କେନ୍ଦୁଝର ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଙ୍ଘ ରାଜ୍ୟରେ ବିତ୍ତଶାଳୀ ଟ୍ରକ ସଙ୍ଘ ରୂପେ ବେଶ ପରିଚିତ । ଏହି ଟ୍ରକ ସଂଘରେ ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିଚାଳନା ଓ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଇ ଆସୁଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ସାହାସ ଜୁଟାଇ ପାରୁନାହିଁ  ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ  ।

ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଜୋନର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଆସୋସିଏସନ ପକ୍ଷରୁ ପାତରଅନ୍ତର କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ସଙ୍ଘ ପକ୍ଷରୁ ଉକ୍ତ ଜୋନର ଟ୍ରକ ମାଲିକଙ୍କୁ ଟୋକନ ଦେବାରେ ଅନିୟମିତତା ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କର୍ମକର୍ତ୍ତା । ଏନେଇ ଆଜି ଶତାଧିକ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଙ୍ଘର କିଛି କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିଜସ୍ୱ ଲାଭଖୋର ମନବୃତ୍ତି ପାଇଁ ଶହ ଶହ ଗାଡି ମାଲିକଙ୍କ ପେଟରେ ଲାତ ମାରି ନିଜେ ମାଲାମାଲ ହେଉଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଅନେକ ଗାଡି ମାଲିକ ଲୋଡିଂ ନପାଇ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି । ଲୋନ କରି ଟ୍ରକ କରିଥିବା ମାଲିକ ଏବେ ପରିବାରର ପେଟ ପାଟଣା ଚିନ୍ତାରେ ।

ଏହି ସବୁ ସମାସ୍ୟା ନେଇ  ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଅବଗତ କରିଥିଲେ ସଂଘର କିଛି ସଦସ୍ୟ ଓ କର୍ମକର୍ତ୍ତା । ପରେ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଓ ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଙ୍ଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସଙ୍ଘ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ପାତର ଅନ୍ତର ମନବୃତି ଛାଡି ମାଲିକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ଯଦି ପ୍ରଧାନ୍ୟ ନଦେବେ ଶତାଧିକ ମାଲିକ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଆସିବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts