Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ଋଷ୍ ସୈନ୍ୟଙ୍କୁ ଭାରି ପଡ଼ୁଛି ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍, ସହଜରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରୁଛି ୟୁକ୍ରେନ

4/01/2023 at 11:00 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଋଷ ସେନାକୁ ଭାରି ପଡ଼ୁଛି ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ । ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ଅବୈଧ ଫୋନ୍ ରଖିବା ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ୁଛି । ମୋବାଇଲ୍ ଯୋଗୁଁ ୟୁକ୍ରେନ ଯୁଦ୍ଧରେ ୮୯ ଋଷ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୋବାଇଲ୍ ଲାଇଟକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରୁଛି ୟୁକ୍ରେନ୍ । ସେନା କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ମିସାଇଲ୍ ମାଡ଼ କରୁଥିବା ଋଷ୍ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ୟୁକ୍ରେନ ହମାଲାରେ ୬୩ଜଣ ଋଷ୍ ଯବାନ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଲୋକେ ସେନା କମାଣ୍ଡରଙ୍କୁ ଦାୟି କରିଛନ୍ତି ।

ରାଇଟର୍ସର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୟୁକ୍ରେନ ସୈନ୍ୟ ଋଷ କବଜା କରିଥିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମିସାଇଲ୍ ମାଡ଼ କରିଛନ୍ତି । ଜୁଡ଼ବା ସହରର ମକିବକାରେ ଥିବା ଋଷ ସୈନ୍ୟ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ ୟୁକ୍ରେନ ସୈନ୍ୟ । ତେବେ ଏହି ହମଲାକୁ ନେଇ ଋଷ୍ ଏକ ଯାଞ୍ଚ କମିଟି ବସାଇଛି । ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ଆକ୍ରମଣର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ବୋଲି କହିଛି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ । ଯୁଦ୍ଧରେ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଅବୈଧ ମୋବାଇଲ୍ ବ୍ୟବହାର ଯୋଗୁ ୟୁକ୍ରେନ୍ ସହଜରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରୁଛି ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ।   

ଅନ୍ୟପଟେ  ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ମଙ୍ଗଳବାର ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଏନେଇ ସେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନାହାନ୍ତି । ମାତ୍ର ଖୁବଶୀଘ୍ର ଋଷ ଏକ ବଡ଼ ହମଲା କରିବା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ପରାଜୟ ଟାଳିବାକୁ ଋଷ କିଛି ନୂଆ ଯୋଜନା କରୁଛି । ତେଣୁ ଏହାକୁ ରୋକିବାକୁ ହେବ ବୋଲି ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts