previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟନା : ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ପାଳି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନେଲେ ଶପଥ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୫୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ବେଳେ ଧରାପଡିଲା ସୁନା ତସ୍କରୀ, ୨୦ ସୁନା ବିସ୍କୁଟ ଜବତ
  • ||
  • ସୋର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍, ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

୫.୦ ଲକଡାଉନ୍‌କୁ ବେଖାତିର: ନିଆଳିରେ ‘ଜୁଆଖେଳ’, ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି, ପୋଲିସ୍ ନେଉଛି କମିଶନ

4/06/2020 at 7:09 PM

ନିଆଳି୫/୬: କରୋନା ପରି ମହାମାରୀକୁ ଖାତିର ନ କରି ଚାଲିଛି ବେଧଡ଼କ ଜୁଆ ଖେଳ।’ ଦିନ ଦିପହରେ ଖୁଲମ୍ ଖୁଲା ଚାଲିଛି। ନିଆଳିର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜୁଆ ଖେଳାଳିମାନେ ଆଇନ୍‌କୁ ଖାତି ନ କରି ଖେଳୁଛନ୍ତି। କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଆଳି ଥାନା ଅଧିନରେ ଚାଲିଛି ଜୁଆ ଖେଳ। ଲୁଚା ଛପାରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଦିନ ଦିପହରେ ପଡୁଛି ପଶାପାଲି। କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତ ମହତା ପାରି, ଓ ବିନିଶ ପୁରରେ ଖୋଲା ପଡିଆରେ ଚାଲିଛି ଖେଳ। ପଶାପାଲିର ନିଶାରେ ଭିଡ ଜମାଉଛନ୍ତି ଲୋକେ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର ଚାରିଛକ ଅଞ୍ଚଳର କିଛି ଯୁବକ ସ୍ଥାନୀୟ ଏଜେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ମେଲାଇଛନ୍ତି ପଶାପାଲିର ପସରା। ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷଧରି ସବୁଦିନ ଏହି ଜୁଆ ଖେଳ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେମିତି ଜାଣି ପାରୁନି ସ୍ଥାନୀୟ ପୁଲିସ। ଲୋକେ କିନ୍ତୁ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, ପୋଲିସର ସଲା ସୁତୁରାରେ ଚାଲିଛି ଏସବୁ। ଏ ସବୁ ଦେଖି ଚୁପ ରହିବା ପାଇଁ ପୁଲିସ କୁଆଡେ କମିଶନ ନେଉଥିବା ଲୋକେ କ୍ୟାମେରା ସାମ୍ନାରେ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ଜୁଆ ଖେଳ ଦ୍ବାରା ଯୁବକମାନେ ପଥଭ୍ରଷ୍ଟ ହେବା ସହିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଡ଼ୁଛି ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ । ସେଥିପ୍ରତି ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନର ନିଘା ନାହିଁ । ନା ସବୁ ଜାଣି  ନିରବ ଦ୍ରଷ୍ଟା ସାଜିଛି ପୋଲିସ। ଜୁଆ ଖେଳ କଥା ଦାଣ୍ଡରେ ପଡି ହାଟରେ ଗଡୁଛି। ଖେଳର ଭିଜୁଆଲ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ହେଲେ ପୁଲିସ କେମିତି ଜାଣି ପାରୁ ନି ? ଜୁଆଡ଼ି ମାନଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇଛି କି ପୋଲିସ ? ଯଦି ନୁହେଁ ତେବେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି କିପରି ଚାଲିଛି ଏହି ବେଆଇନି ଖେଳ ? ପୋଲିସ ପାଖରେ ଖବର ନଥିବା କହିଛନ୍ତି କଟକ ସଦର ଏସ.ଡି ପିଓ।

   Related Posts