oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଓଡିଶା ଗ୍ରାମ୍ୟବ୍ୟାଙ୍କର ମ୍ୟାନେଜର ମୃତ, ଗୁରୁତର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ସୂଚନା, ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେଲା ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି
  • ||
  • ଅଗ୍ନିଶ୍ଵର ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲେ ପୂଜକ, ସିଂହଦ୍ୱାର ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ: ତଓ୍ୱାଙ୍ଗରେ ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍, ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ଲୁଗା ଶୁଖାଇବା ହେଲା କାଳ, ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ତିନିଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଭିଜୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ, ଭଦ୍ରକରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ବର୍ଷା
  • ||
  • ବାରାମୁଲ୍ଲାରେ ଶୋପିଆନ୍‌ରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ, ମୁଲୁରେ କମ୍ୱିଂ ଜାରି
  • ||

ICC ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଂ : କ୍ୟାରିୟର୍‌ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଋଷଭ ପନ୍ତ, ଧୋନି ବି ପାଇନାହାନ୍ତି ଏହି ସଫଳତା

17/02/2021 at 7:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୭/୦୨: ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପରିଷଦ ବା ଆଇସିସି ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ନେଇ ରାଙ୍କିଂ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଏହି ତାଜା ବିଶ୍ୱ ରାଙ୍କିଂର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସୂଚୀରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ଋଷଭ୍‌ ପନ୍ତ ୧୧ତମ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛନ୍ତି । ୭୧୫ ରେଟିଂ ହାସଲ୍‌ କରି ସେ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଋଷଭ୍‌ ପନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି  ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍‌ କିପର୍‌ ଯିଏ କି ୭ ଶହ ଅଙ୍କକୁ ପାର କରିଛନ୍ତି ।

ଭାରତର ପୂର୍ବ ମହାନ ୱିକେଟ୍‌ କିପର୍ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ୬୬୨ ରେଟିଂ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଛଡ଼ା ଫାରୁଖ୍‌ ଇଞ୍ଜିନିୟର୍‌ ୬୧୯ ପଏଣ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରିଥିଲେ । ଧୋନିଙ୍କର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ରାଙ୍କିଂ ୧୯ ତମ ସ୍ଥାନ ରହିଥିଲା । ୧୯୭୩ରେ ଫାରୁଖ୍‌ ଇଞ୍ଜିନିୟର୍‌ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାରିଅର୍‌ର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ରାଙ୍କିଂ ୧୭ତମ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପରଠାରୁ ପନ୍ତ ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି । ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟରେ ପନ୍ତ ଚତୁର୍ଥ ଇନିଂସରେ ୮୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଦମ୍‌ଦାର ବ୍ୟାଟିଂ ଫଳରେ  ଭାରତ ଏହି ଟେଷ୍ଟକୁ ଡ୍ର ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟର ଚତୁର୍ଥ ଇନିଂସରେ ପନ୍ତଙ୍କ ଅପରାଜିତ ୮୯ ରନ୍ ଭାରତକୁ ଏକ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବାରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା । ଚେନ୍ନାଇରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ପନ୍ତ ମଧ୍ୟ ୯୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୭୭ ବଲରୁ ଅପରାଜିତ ୫୮ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

ଅଲରାଉଣ୍ଡର ତାଲିକାରେ ଅଶ୍ୱିନ୍ ୩୩୬ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛନ୍ତି । ଏହି ତାଲିକାରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ର ଜେସନ ହୋଲ୍ଡର ୪୦୭ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପରେ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ସ୍ପିନ୍ ପାର୍ଟନର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୪୦୩ ପଏଣ୍ଟ, ଇଂଲଣ୍ଡର ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ୩୯୭ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶର ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ ୩୫୨ ପଏଣ୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି । ବୋଲର ତାଲିକାରେ ୩୪ ବର୍ଷୀୟ ଅଶ୍ୱିନ ୮୦୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବାବେଳେ ଜସପ୍ରୀତ୍‌ ବୁମ୍ରା ୭୬୧ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ତାଲିକାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ୯୦୮ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

   Related Posts