ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଆଇସିସି ମାସିକ ପୁରସ୍କାର, ଅକ୍ଟୋବରରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି

8/11/2022 at 8:56 AM

ଦୁବାଇ ୦୮।୧୧ : ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟସ୍ୟାନ୍‌ ବିରାଟ କୋହଲି ପ୍ରଥମ ଥର ଆଇସିସି ମାସିକ ପୁରସ୍କାର ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ମାସର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଡେଭିଡ ମିଲର ଓ ଜିମ୍ବାଓ୍ୱେର ସିକନ୍ଦର ରାଜାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ କୋହଲି ଏହି ପୁରସ୍କାର ହାତେଇଛନ୍ତି ।

ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ କୋହଲି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ମୋଟ ୨୦୫ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସୁପର-୧୨ ରାଉଣ୍ଡରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ୫୩ ବଲ୍‌ରୁ ଅପରାଜିତ  ୮୨ ରନ୍‌ କରି ଦଳକୁ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ବିଜୟ ଭେଟି ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଇନିଂସ୍‌  ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଭୋଟ୍‌ ମିଳିଥିଲା । ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ ବିପକ୍ଷ  ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ସେହିପରି ମହିଳା କ୍ରିକେଟରେ ପାକିସ୍ତାନର ଭେଟେରାନ  ଅଲରାଉଣ୍ଡର ନିଦା ଡର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ମନୋନୀତ  ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟର ଜେମିମା ରୋଡ୍ରିଗ୍ସ ଓ  ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଦୀପ୍ତି ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଏହି ପୁରସ୍କାର  ହାତେଇଛନ୍ତି । ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ନିଦା ୧୪୫ରନ୍‌ ସମେତ  ୮ଟି ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ ।

   Related Posts