ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ICC ODI RANKING: ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ କୋହଲି, ୨ୟରେ ରୋହିତ

20/01/2020 at 5:42 PM

ଦୁବାଇ ୨୦।୦୧: ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ଜଣ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଓ ବୋଲରଙ୍କ ତାଲିକା । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍‌ର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ସାଥୀ ଖେଳାଳି ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଲିକାରେ ଉପରକୁ ଉଠିବା ସହ ବୋଲର ଜସପ୍ରିତ୍ ବୁମରାହ ମଧ୍ୟ ତାଲିକାରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ ଶେଷ ପରେ ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଛି ତାଲିକା । ଆଇସିସି ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ରାକିଙ୍ଗରେ ନିଜ ନିଜର ଦବଦବା ଜାହିର ରଖିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ।

ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ତାଜା ଦିନିକିଆ ରାକିଙ୍ଗରେ ବିରାଟ କୋହଲି ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ତାଲିକାରେ ବିରାଟ କୋହଲି ୮୮୬ ପଏଣ୍ଟ ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୮୬୮ ପଏଣ୍ଟ ରହିଛି   । ପାକିସ୍ତାନର ବାବାର ଆଜମ୍‌ ୮୨୯ ପଏଣ୍ଟ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାରେ ଥିବାବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଖେଳାଳି ଡୁପ୍ଲେସି ୮୧୫ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଡେଭିଡ୍ ଓ୍ବାର୍ନର ୭ମ ସ୍ଥାନରୁ ୬ଷ୍ଠକୁ ଓ ଏରୋନ ଫିଞ୍ଚ୍ ୧୧ରୁ ୧୦ ସ୍ଥାନକୁ ଉପରକୁ ଚଢିଛନ୍ତି । ଆଇସିସି ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଉଭୟ ଡେଭିଡ ଓ୍ବାର୍ନର ଓ ଅଧିନାୟକ ଏରୋନ ଫିଞ୍ଚ୍‌ ଗୋଟିଏ-ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନର ଫାଇଦା ହୋଇଛି ।

ଭାରତର ଶୀର୍ଷରେ ଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ରବିବାର ଦିନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳଯାଇଥିବା ଅନ୍ତିମ ବା ସିରିଜର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଯାହାକି ଦୁହିଁଙ୍କୁ ତାଲିକାର ଉପର ପାହାଚ ଚଢିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜକୁ ଭାରତ ୨-୧ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ସିରିଜରେ ବିରାଟ କୋହଲି ସର୍ବମୋଟ ୧୮୩ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୭୧ରନ କରିଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଶର୍ମା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୧୧୯ରନର ପାରି ଖେଳିଥିଲେ ।

ସେହିପରି ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ଜଣିଆ ଦିନିକିଆ ବୋଲିଂ ତାଲିକା ଘୋଷଣା ହୋଇଛି । ତାଲିକାରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ୧ମ ସ୍ଥାନରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାହ(୭୬୪), ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ (୭୨୭), ୩ୟ ସ୍ଥାନରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ମୁଜିବ-ଉର-ରେହମାନ (୭୦୧) , ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କାଗିସୋ ରାବାଡା (୬୮୪), ୫ମ ସ୍ଥାନରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପେଟ୍ କମିନସ୍‌ (୬୭୩) ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts