Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହେଲା ଗୁଗଲ, ଡୁଡଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାଇଲା ଶୁଭେଚ୍ଛା
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୨.୫
  • ||
  • ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ, ସୋମବାରଠୁ କମିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

ଆଇସିସି ଏହି କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍‌କୁ କରିପାରେ ବ୍ୟାନ୍, ଆଉ ଖେଳିପାରିବ ନାହିଁ ବିଶ୍ବକପ୍

10/07/2019 at 10:04 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦|୭: ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଓ୍ବେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଧିନରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ୍ ଓ୍ବାର୍ଲଡ କପ୍ ଭିତରେ ଗୋଟିଏ ଟିମ୍ ପାଇଁ ଖରାପ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କାଉନସିଲ (ଆଇସିସି) ଗୋଟିଏ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ କୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିପାରେ । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆଇସିସି ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ କୁ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସମସ୍ତ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଖେଳରୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିପାରେ । ଏଥିରେ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ର ନାଁ ସାମିଲ ଅଛି । ଏହା ପଛର କାରଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯଜନକ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡକୁ ରାଜନୈତିକ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କାରଣରୁ ଆଇସିସି ଏହି ଟିମ୍ କୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛି । ଯାହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି କନଫରେନ୍ସରେ ନିଆଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଟିମ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଓ୍ବାନ ଡେ ର୍ୟାକିଂରେ ୧୨ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।  ଏହି ଘଟଣା ସେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଯେତେବେଳେ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ସରକାର କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡକୁ ସସପେଣ୍ଡ କରିଦେଇଥିଲା । ଏହା ପରେ କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ଅନ୍ତରୀମ କମିଟି ଗଠନ କରିଥିଲା ଯାହାକି ଆଇସିସି ନିୟମ ଉଲଂଘନ କରିଛି । ଏଥିପାଇଁ ସ୍ପୋର୍ଟସ ଆଣ୍ଡ୍ ରିକ୍ରିଏସନ କମିଶନର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଗେରାଲ୍ଡ ମଲସ୍ତଓ୍ବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ କ୍ରିକେଟ୍ ର ନିଲମ୍ବନ କରେ କର୍ମଚାରୀ କାମ କରିବାକୁ ଆସୁନାହାନ୍ତି ।

ଯାହା ଫଳରେ ଆଇସିସି ବୋର୍ଡକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିବା ଉପରେ ବିଚାର କରିପାରେ । ଯଦି ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଟିମ୍ କୁ ବ୍ୟାନ୍ କରାଯାଏ ତେବେ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହାବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡ କପ୍ ଭାଗ ନେଇପାରିବ ନାହିଁ ।

   Related Posts