scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କୋହଲି ହେଲେ ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟିୟର ଅଫ ଦି ଇୟର ; ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଚୟନ

22/01/2019 at 4:17 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧ : ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପରିଷଦ ବା ଆଇସିସି ୨୦୧୮-୧୯ ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ମେନ୍ସ କ୍ରିକେଟିୟର ଅଫ ଦି ଇୟର ପାଇଁ ସାର ଗାରଫିଲ୍ଡ ରୋବର୍ସ ଆୱାର୍ଡ ମିଳିଛି | ବିରାଟଙ୍କୁ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରୀକେଟିୟର ଅଫ ଦି ଇୟର ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି | ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷରେ ବିରାଟ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ପାଇଁ କ୍ରିକେଟିୟର ଅଫ ଦି ଇୟର ଘୋଷିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଆଇସିସିର ୩ଟି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆୱାର୍ଡ ଜିତିବାରେ ବିରାଟ ପ୍ରଥମ | ତାଙ୍କୁ ଆଇସିସିର ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଚୟନ କରାଯାଇଛି |

ଆୱାର୍ଡ ପାଇଁ କୋହଲିଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା ପରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହା କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଇୟରରେ କରାଯାଇଥିବା ପରିଶ୍ରମର ଫଳ | ଆଇସିସି ତରଫରୁ ବିଶ୍ୱ ସ୍ଥରରେ ଏକ ପରିଚୟ ମିଳିବ ବହୁତ ବଡ କଥା | ଏହି ପରିଚୟ ଏକ ଗର୍ବର ବିଷୟ ବୋଲି କୋହଲି କହିଥିଲେ | ଏହାସହ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ସେ ଗର୍ବିତ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ | କାରଣ ଏହି ଖେଳରେ ଅନେକ ଖେଳାଳି ଭାଗ ନେଉଛନ୍ତି | ଆଉ ଏଥିରୁ ପୁରୁଣା ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଦୋହରାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ମିଳିଥାଏ ବୋଲି କୋହଲି କହିଥିଲେ |

କୋହଲି ଏବଂ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହଙ୍କୁ ଉଭୟ ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି | ଋଷଭ ପଂଥଙ୍କୁ ଉଇକେଟ କିପର ଭାବେ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି | ଏହାସହ ଋଷଭଙ୍କୁ ଆଇସିସି ମେନ୍ସ ଏମରଜିଙ୍ଗ କ୍ରୀକେଟିୟର ଅଫ ଦି ଇୟରର ଆୱାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି | ଓପନର ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ଦିନିକିଆ ଦଳରେ ଚୟନ କରାଯାଇଛି |

ଆଇସିସି ମେନ୍ସ କ୍ରିକେଟିୟର ଅଫ ଦି ଇୟର – ବିରାଟ କୋହଲି – ଭାରତ

ଆଇସିସି ମେନ୍ସ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟିୟର ଅଫ ଦି ଇୟର – ବିରାଟ କୋହଲି – ଭାରତ

ଆଇସିସି ମେନ୍ସ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟିୟର ଅଫ ଦି ଇୟର – ବିରାଟ କୋହଲି – ଭାରତ

ଆଇସିସି ମେନ୍ସ ଟି-୨୦ ପରଫରମାନ୍ସ ଅଫ ଦି ଇୟର – ଏରାନ ଫିଂଚ – ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

ଆଇସିସି ଫେନ୍ସ ମୁମେଣ୍ଟ – ଇଣ୍ଡିଆ ୧୯ର ୱାର୍ଲଡ କପ ବିଜୟ

ଆଇସିସି ସ୍ପିରିଟ ଅଫ କ୍ରିକେଟ – କେନ ବିଲିୟମ୍ସ – ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ

ଆଇସିସି ମେନ୍ସ ଏମରଜିଙ୍ଗ କ୍ରିକେଟିୟର – ଋଷଭ ପଂଥ – ଭାରତ

ଆଇସିସି ଆସୋସିଏଟ କ୍ରିକେଟିୟର – କେଲମ ମ୍ୟାକଲଏଡ଼ – ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ

ଆଇସିସି ଅମ୍ପାୟାର ଅଫ ଦି ଇୟର – କୁମାର ଧର୍ମସେନା – ଶ୍ରୀଲଙ୍କା

   Related Posts