scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବ୍ରିଜଭୂଷଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ରେଫ୍ରୀଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ବୟାନ; ‘ମୁଁ ଦେଖିଛି, ନାବାଳିକା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ସେ ଛୁଇଁଥିଲେ, ମୁହଁପୋତି ପଳାଇଥିଲେ ଖେଳାଳି’

9/06/2023 at 3:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା ଆନ୍ଦୋଳନ ନୂଆ ମୋଡ଼ । ମହିଳା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା ଯୌନ ଶୋଷଣ ମାମଲାର ଘଟଣାକ୍ରମ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ବିଜେପି ସାଂସଦ ତଥା କୁସ୍ତି ମହାସଂଘର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବ୍ରିଜଭୂଷଣ ସରଣ ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୁହାଁ ଖୋଲିଲେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରେଫ୍ରୀ ଜଗବୀର ସିଂହ । ବ୍ରିଜଭୂଷଣ ଜଣେ ନାବାଳିକା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଆପତ୍ତିଜନକ ଭାବେ ଛୁଇଁଥିଲେ ବୋଲି ସେ ସ୍ବିକାର କରିଛନ୍ତି । ମହିଳା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବା ସହିତ ନିଜକୁ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ।  ଯୌନ ଶୋଷଣ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଜେରା କରିଥିବା ୧୨୫ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ରେଫ୍ରୀ ଜଗବୀର ସିଂହ ଅନ୍ୟଜଣେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

କୁସ୍ତି ସଂଘର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବ୍ରିଜଭୂଷଣ ସିଂହକୁ ଗିରଫ ପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ପଦକ ବିଜେତା ଅଡ଼ିବସିଛନ୍ତି । କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିଆ, ସାକ୍ଷୀ ମଲ୍ଲିକ୍  ଏବଂ ବିନେଶ ଫୋଗାତଙ୍କ ଜୋରଦାର ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଅପ୍ରେଲ ମାସରେ ଦୁଇଟି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ।

ବ୍ରିଜ୍ ଭୂଷଣ ସରଣ ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୬ଜଣ ମହିଳା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା FIR ରୁଜୁ କରିଥିଲେ । ଗତବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଏସିଆନ୍ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଟ୍ରାଏଲ ଶେଷରେ ଫଟୋସେସନ୍ ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ବ୍ୟସ୍ତଥିବା ବେଳେ ଏହି ସମୟରେ ବ୍ରିଜଭୂଷଣ ନାବାଳିକା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ଶରୀରର ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସ୍ଥାନକୁ ହାତ ମାରିଥିଲେ । ଯାହା ପରେ କୁସ୍ତି ଯୋଦ୍ଧା ଜଣଙ୍କ ମୁହଁପୋତି ସେଠାରୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ରେଫ୍ରୀ ଜଗବୀର ସିଂହ ପୋଲିସର ଜେରା ବେଳେ ଏଭଳି କିଛି କହିଛନ୍ତି ।

ଏକ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଇ ଜଗବୀର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ଫଟୋସେନ ବେଳେ ନାବାଳିକା ପାଖରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିଲା । ବ୍ରିଜଭୂଷଣ ଏପରି ଅଭଦ୍ରାମୀ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରେ ମହିଳା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା ନିଜକୁ ଠାରୁ ଦୂରେଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ନିକଟରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିଲେ । ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଠିକ୍ ହୋଇନାହିଁ ବୋଲି ରେଫ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ଏସବୁ ମୁଁ ପାଖରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇ ଦେଖିଛି । ମହିଳା ଯୌନ ଶୋଷଣ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨୫ଜଣ ସାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଜେରା କରିଛି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରିଜଭୂଷଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ।  

   Related Posts