AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରେଡ଼ିଓ ଷ୍ଟେସନ୍‌ର ପ୍ରସାରଣ ଉପରେ ଲାଗିବ ବ୍ରେକ୍‌, ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କଲା ମନ୍ତ୍ରାଳୟ

1/12/2022 at 9:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୧/୧୦: ମନଇଛା କଣ୍ଟେଣ୍ଟ୍‌ ପ୍ରସାରଣ କରୁଥିବା ରେଡ଼ିଓ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ଉପରେ ଏବେ ଲାଗିବ ବ୍ରେକ୍‌ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏଥିପାଇଁ ତତ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି । ମାଦକ ଦ୍ରବ୍ୟ, ଡ୍ରଗ୍ସ, ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର, ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ଷ୍ଟର ଏବଂ ବନ୍ଧୁକ ସମ୍ୱନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ଗୀତ କିମ୍ୱା ପ୍ରସାରଣ ହେଉଥିବା କଣ୍ଟେଣ୍ଟ୍‌ ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଯାଇଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏନେଇ ନଭେମ୍ୱର ୩୦ରେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛି ।

 କେନ୍ଦ୍ର ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାରେ କିଛି ଏଫ୍‌ଏମ୍‌ ରେଡ଼ିଓ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ଗୀତ ଏବଂ କଣ୍ଟେଣ୍ଟ୍‌ ପ୍ରସାରଣରେ ନିୟମ ଅନୁସରଣ କରୁନଥିବା ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ମାଦକ ଦ୍ରବ୍ୟ, ଡ୍ରଗ୍ସ, ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର, ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ଷ୍ଟର ଏବଂ ବନ୍ଧୁକ ଆଦିର ଏକ ପ୍ରକାରର ପ୍ରସାର କରାଯାଉଛି । ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ରେଡିଓ(ଏଆଇଆର୍‌) ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଥିବା କ୍ଲଜ୍‌ ୧୧.୧କୁ ସମସ୍ତ ରେଡିଓ ଷ୍ଟେସନ୍‌ ଅନୁସରଣ କରିବେ । ଯାହାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଥାଏ । ଏଆଇଆର୍‌ ପ୍ରସାରଣ କରୁଥିବା ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଏବଂ ବିଜ୍ଞାପନ ଅନୁସାରେ ଅନ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ପ୍ରସାରଣ କରିବେ । ଉପରୋକ୍ତ ପ୍ରସାରଣ ଏଆଇଆର୍‌ର କୋଡ୍‌ର ନିୟମ ବିରୋଧ ବୋଲି ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ।

ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ହରିୟାଣା ଉଚ୍ଚନାୟାଳୟ ଏହି କଣ୍ଟେଣ୍ଟ୍‌ ଛୋଟ ପିଲା ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଥିବା ନେଇ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଏହା ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଭଳି ଖରାପ ସଭ୍ୟତାକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଉଥିବା ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଛି । ତେବେ ଜାରି ହୋଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ ପାଳନ ନକଲେ ବା ଏହାର ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ଅନୁସରଣ ନକଲେ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ନେଇ ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ।

   Related Posts