scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

‘ଶଲା ବୁଢାର ବଦଲା’କୁ ସୋନପୁରରେ ଜବରଦସ୍ତ ରେସପନ୍ସ

25/01/2020 at 2:28 PM

ସୋନପୁର ୨୫।୧: ସେ।ନପୁରରେ ରିଲିଜ୍ ହେ।ଇଛି ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ସବ୍ୟସାଚୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଟ୍ରିଲୋଜି ସିନେମା ‘ଶଲା ବୁଢାର ବଦଲା’ । ଫିଲ୍ମକୁ ସୋନପୁରରେ ଜବରଦସ୍ତ ରେସପନ୍ସ ମିଳିଛି । ଲୁପ୍ତପ୍ରାୟ ସଂସ୍କୃତି, ଲୋକସଂସ୍କୃତି ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି । ଯାହାକୁ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ଦର୍ଶକ ।

ବଲାଙ୍ଗୀର ପରେ ସେ।ନପୁରରେ ‘ଶଲା ବୁଢାର ବଦଲା’କୁ ଜବରଦସ୍ତ ରେସପନ୍ସ । ହାଉସଫୁଲରେ ଚାଲିଛି ସିନେମା । ସ୍ଥାନୀୟ ସମଲାଇ ସିନେମା ହଲରେ ରିଲିଜ୍ ହେ।ଇଛି ‘ଶଲା ବୁଢାର ବଦଲା’ । ଫିଲ୍ମଟି ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ଲୋକେସନରେ ସୁଟିଙ୍ଗ ହୋଇଛି । ନିଜ ଅଞ୍ଚଳର କଳାକାରମାନଙ୍କୁ ନେଇ ତିଆରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ଦର୍ଶକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଆଗ୍ରହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳେର ରିଲିଜ ହେ।ଇଥିବାରୁ ଖୁସିବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ସିନେମାରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ତୁଲାଇଥିବା ଡକ୍ଟର ଅଟଳ ବିହରୀ ପଣ୍ଡା ।

‘ଶଲା ବୁଢାର ବଦଲା’ ହେଉଛି ଏକ ନିଆରା ହୃହୟସ୍ପର୍ଶୀ ସିନେମା । ଲୁପ୍ତପ୍ରାୟ ସଂସ୍କୃତି, ଲୋକସଂସ୍କୃତିକୁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି । ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର ଜନଜୀବନକୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସଙ୍ଗୀତ ଗୁଡିକ ବି ବେଶ୍ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ହେ।ଇଛି । ଏହି ସିନେମା ସହିତ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ନିର୍ମାତା ଓ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସବ୍ୟସାଚୀ ମହାପାତ୍ର । ପୂର୍ବରୁ ୧୩ ଟି ଭାରତୀୟ ଭାଷାରେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ନାମକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରି ଏକ ଅନନ୍ୟ ରେକର୍ଡ କରିଥିବା ବେଳେ ଓଡିଶାର ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଭାରତର ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଟ୍ରିଲୋଜି ସିନେମା ‘ଶଲା ବୁଢାର ବଦଲା’ ।

‘ଶଲା ବୁଢାର ବଦଲା’ କାହାଣୀ ସବ୍ୟସାଚୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବାପା ସ୍ବର୍ଗତଃ କପିଳେଶ୍ବର ମହାପାତ୍ର ଲେଖିଥିବା ବେଳେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ନିଜେ ସବ୍ୟସାଚୀ । ତେବେ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଫିଲ୍ମ ହାଉସଫୁଲ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଆଗକୁ ଭଲ ଚାଲିବ ବେ।ଲି ପୁରା ଟିମ୍‌ର ଆଶା ।

   Related Posts