Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ଡାର୍କ ସର୍କଲ୍ ଦୁର କରିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ, ମିଳିବ ଚମତ୍କାର ଫାଇଦା

26/06/2021 at 3:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୬: ନିଦ୍ରାର ଅଭାବ ହେତୁ, ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ଆଖି ଥକ୍କା ଲାଗିବା ସହିତ ଡାର୍କ ସର୍କଲ ହେବା। ଡାର୍କ ସର୍କଲ ଯୋଗୁଁ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ କମ୍ ଦେଖାଯାଇ ନଥାଏ, ବରଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଆଖିକୁ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରଖିନଥାଏ । ଆପଣ ଏହାକୁ ଘରେ ରହି ମଧ୍ୟ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ ଠିକ୍ କରିପାରିବେ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଡାର୍କ ସର୍କଲରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟ ବିଷୟରେ…

cucumber

୧. ଏଥିପାଇଁ ୨ ଚାମଚ ହଳଦୀ ପାଉଡରରେ ୧ ଚାମଚ ଦହି ଏବଂ ଅଳ୍ପ ବୁନ୍ଦା ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଏହାକୁ ଆଖିର ଡାର୍କ ସର୍କଲରେ ଭଲ ଭାବରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ପ୍ରାୟ ୧୫-୨୦ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ସାଧାରଣ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଉତ୍ତମ ଫଳାଫଳ ପାଇଁ, ପ୍ରତିଦିନ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ହଳଦୀ ପେଷ୍ଟକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଦେଖନ୍ତୁ କିପରି ଡାର୍କ ସର୍କଲଗୁଡିକ ଦୁର ହୋଇଯିବ ।

୨. କମଳା ରସରେ ଗ୍ଲାଇସେରିନ୍ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଡାର୍କ ସର୍କଲ୍ ଉପରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ୨୦ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ । ପରେ ଏହାକୁ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ସପ୍ତାହରେ ୩ ଥର ଏହି ଉପାୟ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ ।

୩. ଟମାଟୋ ରସକୁ ଆଖିରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ 2୦ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ, ତା’ପରେ ଏହାକୁ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

୪. ପ୍ରତିଦିନ ଡାର୍କ ସର୍କଲରେ କାକୁଡି ରସ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ୧୫ ମିନିଟ୍ ପରେ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଡାର୍କ ସର୍କଲଗୁଡିକ ହ୍ରାସ ପାଇବ ।

୫. ଭିଟାମିନ୍ ଇରେ ଭରପୂର ବାଦାମ ତେଲ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଡାର୍କ ସର୍କଲ୍ ଅପସାରଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

   Related Posts