Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ: ହଟିଲା କଟକଣା, ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟାର ରୂପନେବ ଗଭୀର ଅବପାତ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା
  • ||
  • ୧୭ ଜଣିଆ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା : ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆ ମୁହଁ
  • ||
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

ଧାନବିକ୍ରି ପାଇଁ ଟୋକନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ ନା ହଟିବ – ଏହାକୁ ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ

22/11/2019 at 9:05 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୨।୧୧ – ଧାନବିକ୍ରି ପାଇଁ ଟୋକନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ ନା ହଟିବ ? ଏହାକୁ ନେଇ ଜାରି ରହିଛି ସସପେନ୍ସ । କାରଣ ଖୋଦ୍ ଖାଦ୍ୟଯୋଗାଣ ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ଟୋକନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ହୋଇଛି କି ନାହିଁ । ମୋ ପାଖରେ ଏନେଇ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ନାହିଁ, ସୋମବାର ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିବି ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୃହରେ କହିବା ପରେ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଅଧିକ ଗୋଳମାଳିଆ ହୋଇଛି । କାରଣ ବିଧାନସଭାରେ  ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ପଷ୍ଟଭାବେ କହିଥିଲେ ଯେ ଟୋକନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଏକ ସ୍ବଛ ବ୍ୟବସ୍ଥା,  ଏହା ପ୍ରତ୍ୟାହାର ହେବନି । ହେଲେ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ କରିବାକୁ ଗୁରୁବାର ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ଓ ସରକାରୀ ଉପମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ରୋହିତ ପୂଜାରୀ ବରଗଡ ଓ ସମ୍ବଲପୁର ଚାଷୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ ଯେ ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକିବାକୁ ଟୋକନ ଜରୁରୀ ନୁହେଁ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ବିରୋଧୀ ଘେରିଥିଲେ ସରକାରଙ୍କୁ । ସଠିକ୍ ତଥ୍ୟ ଦେଇନପାରିବାରୁ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରିଥିଲେ ।

ଟୋକନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ବରଗଡ ଓ ସମ୍ବଲପୁରରେ ଧାନ ବିକ୍ରି ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଛି । ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଟୋକନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗୁ ହେବନି ବୋଲି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ଓ ରୋହିତ ପୂଜାରୀ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଯେଉଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ତାହା କେବଳ ବରଗଡ ଓ ସମ୍ବଲପୁର ପାଇଁ ନା ସାରା ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେବ ? ଏହି ଦୁଇ ନେତା ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ଭାବେ ଚାଷୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ନା ବିଜେଡି ପ୍ରତିନିଧି ଭାବେ ?  ଶୂନ୍ୟକାଳରେ ଏଭଲି ପ୍ରଶ୍ନ ବାଣରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘାଇଲା କରିଥିଲେ ବିରୋଧୀ ।

ଟୋକନ ବିବାଦ ତୁଟି ନଥିବା ବେଳେ ଧାନର ମାନକୁ ନେଇ ଉଠିଲାଣି ପ୍ରଶ୍ନ । ଚାଷୀ ଅମଳ କରୁଥିବା କୌଣସି ବି ଧାନ ଏ-ଗ୍ରେଡ ନୁହେଁ କହି ସେଇ ରେଟ୍ ରେ ଚାଷୀଙ୍କଠୁ ଧାନ କିଣାଯାଉନଥିବା ନେଇ ଗୃହରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ବିରୋଧିଦଳ ନେତା ।

   Related Posts