AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ହଷ୍ଟେଲ ଜେଲ ନୁହେଁ, ନୂଆ ଆଦେଶ ପାଳନ କରନ୍ତୁ ସବୁ ମେଡିକାଲ କଲେଜ; କଟକଣା ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀ

22/12/2022 at 9:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେରଳ ହାଇକୋର୍ଟ ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ହଷ୍ଟେଲ ଜେଲ ନୁହେଁ ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ସବୁ ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଳନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ କଟକଣା ଉଠିଯାଇଛି । କୋର୍ଟ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଛାତ୍ର ଏବଂ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମାନ ସାମ୍ୱିଧାନିକ ଅଧିକାର ରହିଛି ଏବଂ ହଷ୍ଟେଲରେ ପୁଅଙ୍କ ପରି ଝିଅଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସବୁ ନିୟମ ସମାନ ରହିବ । କୋଝିକୋଡି ମେଡିକାଲ ହସ୍ପିଟାଲର ଛାତ୍ରୀମାନେ ଗତ ମାସରେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ରାତି ୯ଟା ପରେ ବାହାରକୁ ଯିବା କଟକଣା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ଛାତ୍ରୀମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ରାତି ୯.୩୦ ପରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲଗାଯାଇଛି, ଅନ୍ୟପଟେ ପୁଅଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନାହିଁ ।

ଜଷ୍ଟିସ ଦେବନ ରାମଚନ୍ଦ୍ରନ କହିଥିଲେ, ଝିଅମାନଙ୍କ ସାମ୍ୱିଧାନିକ ଅଧିକାର ରହିଛି । ସେମାନଙ୍କ ସହ ଏହିପରି ଭେଦଭାବପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ । ହେଷ୍ଟଲ ଜେଲ ନୁହେଁ । ଏହାସହ ଡିସେମ୍ୱର ୬ରେ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନୂଆ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଳନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥିରେ କିଛି ନିୟମ କୋହଳ କରାଯାଇଛି । ନୂଆ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ । ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ନୂଆ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଲିଙ୍ଗଗତା ସମାନତା ବଜାୟ ରହିବ ।

ଜଷ୍ଟିସ ଦେବନ ରାମଚନ୍ଦ୍ରନ କହିଥିଲେ ଯେ ପରିସରକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ସରକାରଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଅଟେ ଏବଂ ମହିଳା ହଷ୍ଟେଲରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲଗାଇବା କୌଣସି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟର ସମାଧାନ ନୁହେଁ ।   

   Related Posts