scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଭୂତିଆ କଣ୍ଢେଇର ଫଟୋ, ଚେନ୍‌ରେ କଣ୍ଢେଇକୁ କରାଯାଇଛି ବନ୍ଦୀ

29/11/2023 at 2:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୧୧; ସାଧାରଣତଃ ଲୋକମାନେ ଭୂତପ୍ରେତ ଘଟଣାରେ ବିଶ୍ବାସ କରନ୍ତିନି । କିଛି ଏହାକୁ ଗୁଜବ ବୋଲି କହିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଆଉ କିଛି ଭୂତପ୍ରେତରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହିପରି ଏକ ଘଟଣା ଖୁବ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ । ଯାହା ଲୋକଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି । ଏବେ ଏପରି ଏକ କଣ୍ଢେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯିଏକି ଖୁବ୍‌ ଭୟାନକ ।

ଏହି କଣ୍ଢେଇଟି ଆଖି ମିଟିମିଟି କରୁଛି । ଏମିତିକି ମୁହଁ ହଲାଉଛି । ଯାହାକୁ ଦେଖି ଡରି ଯାଇଛନ୍ତି କଣ୍ଢେଇକୁ ରଖିଥିବା ପରିବାର । ବାସ୍ତବରେ ଲିଭରପୁଲର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ ଯୁଗରୁ ଏକ କଣ୍ଢେଇକୁ ଘରକୁ ଆଣିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଜାଣି ନଥିଲେ ଯେ ସେହି କଣ୍ଢେଇଟି କେତେ ଭୟାନକ ? କଣ୍ଢେଇଟି ଆଖି ମିଟିମିଟି କରିବା ଏବଂ ମୁହଁ ହଲେଇବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଠାରୁ ଅଲଗା କରିଦେଇଛନ୍ତି ପରିବାର ।

କଣ୍ଢେଇକୁ ଘରକୁ ଆଣିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ନାଁ ହେଉଛି ମାଇକେଲ ଡାଇମଣ୍ଡ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ନାଜି ଶିବିରର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ କଏଦୀ ତାଙ୍କୁ ଏହି ‘ଭୂତିଆ’ କଣ୍ଢେଇ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ମାଇକେଲ୍‌ କଣ୍ଢେଇଟିକୁ ଘରକୁ ଆଣିବା ପରେ ଘରେ ହୋଇଥିଲା ଅଜବ ଘଟଣା । ଏଥିପାଇଁ ମାଇକେଲ ଏହି ଡଲ୍‌କୁ ‘ଭୂତିଆ’ ଡ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।  ଏହି କଣ୍ଢେଇର ନାଁ ମିଷ୍ଟର ଫ୍ରିଜ୍‌ ରଖାଯାଇଛି । 

ମାଇକେଲ ତାଙ୍କ ଘରେ ଘଟିଥିବା ରହସ୍ୟମୟ ଘଟଣା ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ସେ କଣ୍ଢେଇ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ କଣ୍ଢେଇ ଆଗରେ ଲଗାଇଥିଲେ କ୍ୟାମେରା । ଆଉ ଜାଣିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ କି କଣ୍ଢେଇଟି ବାସ୍ତବରେ ଭୂତିଆ କି ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ କ୍ୟାମେରାରେ ସେ ଯାହା ଦେଖିଥିଲେ ସେଥିରେ ତାଙ୍କର ରୁମ ଟାଙ୍କୁରି ଯାଇଥିଲା ।  ମାଇକେଲ ଦେଖିଥିଲେ ଯେ ଆଲମିରାରେ ବନ୍ଦ ଥିବା କଣ୍ଢେଇଟିର କବାଟ ଆପେ ଆପେ ଖୋଲିଥିଲା ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, କଣ୍ଢେଇଟିର ମୁହଁ ମଧ୍ୟ ହଲିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା ଏବଂ ତାର ଆଖି ମଣିଷଙ୍କ ପରି ମିଟମିଟ ହେଉଥିଲା ।   ଯାହା ଖୁବ୍‌ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା । ମାଇକେଲ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି, ‘ଯେତେବେଳେ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର କ୍ୟାମେରାରେ ଭିଡିଓ ଦେଖିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ସେ ବାରମ୍ବାର ସେହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖିଥିଲେ । ଆଉ ଭିଡିଓ ଦେଖିବାର ପ୍ରତ୍ୟକଥର ସେ ଦେଖିଥିଲେ କଣ୍ଢେଇ ଥିବା ଆଲମିରାର କବାଟ ଆପେ ଆପେ ଖୋଲିବା ଆଉ ଆଖି ମିଟିମିଟି କରିବା ।

 ତେବେ ମାଇକେଲ୍‌ କହିଛନ୍ତି କି ସେ କଣ୍ଢେଇକୁ ଭୟ କରୁନାହାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହାଠାରୁ ସତର୍କ ରହୁଛନ୍ତି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ମାଇକେଲ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କ ଘରୁ ‘ଭୂତିଆ’ କଣ୍ଢେଇକୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । କଣ୍ଢେଇକୁ ଏକ ଆଲମାରୀରେ ବନ୍ଦ କରି ଏହାର କବାଟକୁ ଏକ ଲୁହା ଚେନ୍ ଏବଂ ତାଲାରେ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଏହି କଣ୍ଢେଇଟିକୁ ଘୋଡାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।  

You Can Read:

   Related Posts