ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ଶରୀରରେ ହେଉଥିବା ଧଳା ଦାଗକୁ ଦୁର କରିବ ଏହି ଘରୋଇ ଟିପ୍ସ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ

26/06/2021 at 4:48 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୬: ଭିଟିଲିଗୋ ହେଉଛି ଏକ ରୋଗ ଯାହାକୁ ଧଳା ଦାଗ ବା ଛଉ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥାଏ । ଏହି ରୋଗ ହେତୁ ଚର୍ମରେ ଧଳା ରଙ୍ଗର ଦାଗ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ସମୟ ସହିତ ବଢିବାରେ ଲାଗେ । ଭିଟିଲିଗୋ ସମସ୍ୟା ଶରୀରର ଯେକୌଣସି ଅଙ୍ଗରେ ହୋଇପାରେ । ଯେତେବେଳେ ଆମର ଚର୍ମ କୋଷଗୁଡ଼ିକ ମେଲାନିନ ଉତ୍ପାଦନ ବନ୍ଦ କରିଦିଏ, ସେତେବେଳେ ଚର୍ମ, କେଶ କିମ୍ବା ମୁହଁରେ ଧଳା ଦାଗ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଧଳା ଦାଗ କମାଇବା ପାଇଁ କିଛି ସହଜ ଟିପ୍ସ ।

PunjabKesari

ନାଲି ମାଟି:

୨ ବଡ ଚାମଚ ଲାଲ୍ ମାଟିରେ, ୨ ଟେବୁଲ ଚାମଚ ଅଦା ରସକୁ ପକାଇ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଧଳା ଦାଗରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ପ୍ରତିଦିନ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଧଳା ଦାଗ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

ତୁଳସୀ ପେଷ୍ଟ:

ଆଣ୍ଟି-ଏଜିଙ୍ଗ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି-ଭାଇରାଲ୍ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ତୁଳସୀ ଭିଟିଲିଗୋ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ତୁଳସୀ ପତ୍ରରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ଧଳା ଦାଗରେ ନିୟମିତ ଲଗାନ୍ତୁ ।

PunjabKesari

ଫ୍ଲାକ୍ସସିଡ୍ ଅଏଲ୍:

ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଏହି ତେଲକୁ ଚେହେରାରେ ହାଲୁକା ମସାଜ ଲଗାନ୍ତୁ । ସକାଳେ ଉଠି ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଧଳା ଦାଗଗୁଡ଼ିକ ଭଲ ହୋଇଯିବ ।

ନଡିଆ ତେଲ:

ଆଣ୍ଟି-ଫଙ୍ଗଲ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ନଡ଼ିଆ ତେଲକୁ ଦୁଇ ଦିନରେ ଥରେ ଭିଟିଲିଗୋ ହୋଇଥିବା ଯାଗାରେ ଲଗାନ୍ତୁ ।

PunjabKesari

ଅଖରୋଟ:

ଅଖରୋଟ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଭିଟିଲିଗୋ ହୋଇଥିବା ଯାଗାରେ ଦିନକୁ ୩-୪ ଥର ୨୦ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ମୁକ୍ତି ମିଳିବ ।

   Related Posts