scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

‘ସ୍ତ୍ରୀ’ର ହରର୍‌କୁ ପଛରେ ପକାଇଲା ହଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ଦି ନନ୍’ର ଭୂତ କାହାଣୀ

11/09/2018 at 4:35 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧|୯: ଗୋଟିଏ ପଟେ ବଲିଉଡ୍ ର ହରର ଫିଲ୍ମ ‘ସ୍ତ୍ରୀ’ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍ ରେ କମାଲ କରୁଥିବାବେଳେ ହଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ଦି ନନ୍’ ତାକୁ ପଛରେ ପକାଇଦେଇଛି । ରିଲିଜ୍ ହେବାର ତିନି ଦିନରେ ୨୮କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରିସାରିଲାଣି ‘ଦି ନନ୍’ । ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ସ୍ତ୍ରୀ’ ଠାରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରୁଛି ‘ଦି ନନ୍’ ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୭ତାରିଖରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଦି ନନ୍’ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ହିଁ ୮କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲା । ସେହିଭଳି ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନରେ ୧୦.୨୦କୋଟି, ତୃତୀୟ ଦିନରେ ୧୦କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲା । ଯାହା ଫଳରେ ୩ ଦିନରେ ‘ଦି ନନ୍’ର ଭାରତୀୟ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍ ରେ ଆୟ ୨୮.୨୦କୋଟି ହୋଇଯାଇଛି । ଇଂଗ୍ରାଜୀ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଫିଲ୍ମ ହିନ୍ଦି, ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ ଭାଷାରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ୧୬୦୦ସ୍କ୍ରିନ୍ ରେ ଦେଖାଯାଉଛି । କୋରିନ ହାର୍ଡି ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ‘ଦି ନନ୍’ ହେଉଚି ‘ଦି କଞ୍ଜ୍ୟୁରିଙ୍ଗ-୨’ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଭାଗ । ଏହି ସିରିଜ୍ ର ଏହା ୫ମ ଫିଲ୍ମ । ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ୧୯୫୨ମସିହାର ଏକ ଘଟଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ଧର୍ମଯାଜକ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଗୁପ୍ତ ରହସ୍ୟ ଖୋଜୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି । ତାହା ହେଉଛି ଜଣେ ନନ୍ ଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ରହସ୍ୟ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପୋପ୍ ଙ୍କ ପ୍ରାସାଦକୁ ପଠାଯାଇଛି ।

ଭାରତରେ ‘ଦି କଞ୍ଜ୍ୟୁରିଙ୍ଗ-୨’ର ସଫଳତାକୁ ଦେଖି ‘ଦି ନନ୍’କୁ ଏଠାରେ ରିଲିଜ୍ କରାଯାଇଛି । ୨୦୧୬ରେ ଆସିଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଦି କଞ୍ଜ୍ୟୁରିଙ୍ଗ-୨’ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍ ରେ ୬୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆୟ କରିବା ସହ ସୁପରହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା । ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ‘ଦି କଞ୍ଜ୍ୟୁରିଙ୍ଗ ସିରିଜ୍’ ର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଦ୍ବିତୀୟ ଭାଗ ୨୦୧୬ମସିହାରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସିରିଜ୍ ର ଫିଲ୍ମ ଗୁଡିକ ସହ ‘ଏନାବଲ ସିରିଜ୍’ର ମଧ୍ୟ ସଂପର୍କ ରହିଛି । ‘ଏନାବଲ’ ଏବଂ ‘ଏନାବଲ କ୍ରିଏସନ୍’ ୨୦୧୪ ଏବଂ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଆସିଥିଲା । ‘କଞ୍ଜ୍ୟୁରିଙ୍ଗ’ ଓ ‘ଏନାବଲ ସିରିଜ୍’ର ଫିଲ୍ମ ଗୁଡିକର କାହାଣୀ , ଗୋଟିଏ ସହ ଅନ୍ୟଟିର ସଂପର୍କ ରହିଛି । ‘ଏନାବଲ କ୍ରିଏସନ୍’ ୪୪.୫୦କୋଟିର ଆୟ କରିଥିଲା ଏବଂ ଲାଭରେ ରହିଥିଲା ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାୟ ସବୁ ହଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍ ରେ କମାଲ କରିଛି । ହଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଥମ ଦିନର ଆୟର ଟପ୍ ୧୦ ତାଲିକାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଫିଲ୍ମ ‘ଆଭେଞ୍ଜର ଇନଫିନିଟି ଓ୍ବାର’ ନାଁ ରହିଛି । ଏବେ ଏହି ତାଲିକାରେ ‘ଦି ନନ୍’ର ଏଣ୍ଟ୍ରି ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ସ୍ତ୍ରୀ’ ଉପରେ ହଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ଦି ନନ୍’ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ । ଯେଉଁ ଫିଲ୍ମ ଦ୍ବିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି । ପ୍ରଥମ ଦୁଇ ଦିନରେ ହିଁ ‘ଦି ନନ୍’ ‘ସ୍ତ୍ରୀ’କୁ ମାତ୍ ଦେଇଦେଇଥିଲା । ଯଦି ‘ସ୍ତ୍ରୀ’ ସହ ଏହାର ତୁଳନା କରିବା ତେବେ ଦ୍ବିତୀୟ ସପ୍ତାହ ଶେଷରେ ‘ସ୍ତ୍ରୀ’ ୨୧.୯୦ କୋଟି ଆୟ କରିଥିବାବେଳେ ‘ଦି ନନ୍’ ୨୮.୫୦ କୋଟି ଆୟ କରିସାରିଲାଣି ।

   Related Posts