suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼, ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ହକି ବିଶ୍ବକପର ବିଭିନ୍ନ ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ କଟକ ତାରକସୀ ଟ୍ରଫି : କାଫଲା ବଜାରରେ ୨୭୫ ଟି ଟ୍ରଫି ତିଆରିରେ ଲାଗିଛନ୍ତି କାରିଗର ପଙ୍କଜ ସାହୁ

9/11/2018 at 5:15 PM

କଟକ ୯|୧୧: ହକି ବିଶ୍ବକପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କଟକ ତାରକସୀ କାମ ପହଞ୍ଚିବ ବିଶ୍ବ ଦରବାରରେ । ବିଶ୍ବକପ୍ ହକିର ବିଭିନ୍ନ ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ତାରକସି ଟ୍ରଫି । ଯାହାକୁ ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି କଟକରେ ଖ୍ୟାତନାମା ତାରକସୀ କାରିଗର ପଙ୍କଜ କୁମାର ସାହୁ ଓ ତାଙ୍କର ୧୫ ଜଣ ସହଯୋଗୀ । ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ୨୭୫ ଟି ଚାନ୍ଦି ଚ୍ରଫି ହସ୍ତକଳା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବେ ପଙ୍କଜ ।

ହକି ବିଶ୍ବକପର ବିଭିନ୍ନ ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ଟ୍ରଫି । ସେ ପୁଣି ତାରକସିର । ଟ୍ରଫି ତିଆରି ଦାୟିତ୍ବ ନେଇଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରାପ୍ତ କାରିଗର ପଙ୍କଜ ସାହୁ । ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ୧୫ ଜଣ ସହଯୋଗୀ । କଟକ କାଫଲା ବଜାରରେ ଥିବା ଏକ ନୁଆଁଣିଆ ଚାଳ ଘରେ ଚାଲିଛି ଟ୍ରଫି ତିଆରି । ହକି ବିଶ୍ବକପ୍ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ୨୭୫ ଟି ଟ୍ରଫି । ଆଉ ଏଗୁଡିକରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ପଙ୍କଜଙ୍କ ନିଖୁଣ କାରିଗରି । ଏଥିପାଇଁ ବେଶ୍ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ପଙ୍କଜ । ଗୋଟିଏ ହାତ ନଥାଇ ବି ହସ୍ତକଳାରେ ମାହିର୍ ପଙ୍କଜ ।

କଟକର ତାରକସୀ କାମକୁ ହକି ବିଶ୍ବକପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଶ୍ବ ବଜାରରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ଖେଳାଳୀ ଓ ଅଫିସିଆଲ୍ ଦେଖିବେ କଟକ ତାରକସୀ କାମର ଝଲକ୍ । ଆଉ ଏହି କାରୁକାର୍ଯ୍ୟ ଶୋଭା ପାଇବ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ଡ୍ରଇଙ୍ଗ ରୁମ୍‌ରେ । ଏଥିସହ ଦରିଆପାରିରେ ପହଞ୍ଚିବ ତାରକସୀ । ବିଶ୍ବ ବଜାରରେ ତାରକସିକୁ ନୂଆ ପସରା ମଧ୍ୟ ମିଳିଯିବ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପଙ୍କଜ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀମାନେ ୧୭୫ ଟି ଟ୍ରଫି ତିଆରି କରି ହସ୍ତକଳା ବିଭାଗକୁ ଦେଇ ସାରିଲେଣି ।ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ଟ୍ରଫି ଦିଆଯିବ । ତେବେ ୨୭୫ ଟି ଟ୍ରଫି ତିଆରି ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୨୦ କେଜି ଚାନ୍ଦି ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବ । ଗୋଟିଏ ଟ୍ରଫିରେ ହାରାହାରି ୩ଶହ ଗ୍ରାମ ଚାନ୍ଦି ବ୍ୟବହାର ହେଉଛି ଯାହାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା  

   Related Posts