AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରୁଚୁଛି ଓଡ଼ିଆ ଦେଶୀ ଖାଦ୍ୟ: ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଡାଲମା ଓ ବଡ଼ିଚୁରା

14/01/2023 at 9:47 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪/୦୧: ମ୍ୟାଷ୍ଟର କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ସ୍ଥିତ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ହକି ଦଳ ରହିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଏଠାରେ ସକାଳ ଜଳଖିଆରେ କୋରେଜ୍‌, ଫ୍ରେଞ୍ଚ ଟୋଷ୍ଟ, ସିଝା ଅଣ୍ଡା ଏବଂ ବେକ୍‌ ବିନ୍‌ ଦିଆଯାଉଛି । ସେମାନେ କଦଳୀ ସହ କମଳା୍‌ ଜୁସ୍‌କୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି ମେନ୍ୟୁରେ ଓଡିଆର ପାରମ୍ପରିକ ଖାଦ୍ୟ ଡାଲମା, ବଡିଚୁରା,ଆଳୁଭର୍ତ୍ତା, ଆଳୁଭଜା, ଚିକେନ୍‌ ତରକାରୀ, ଚିକେନ୍‌ କସା, ମଟନକୁ ସେମାନେ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ମାଛ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏତେଟା ପସନ୍ଦ ଆସୁନାହିଁ । ସେହିପରି ଡାଲମା, ଭାତ ସହ ପୁରୀର ସ୍ୱାଦ ନେଉଛନ୍ତି ଖେଳାଳି । ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଅଲଗା ଅଲଗା ମେନ୍ୟୁ ଦିଆଯାଉଛି । ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଖାଇ ସାରିବା ପରେ ଓଡିଆ ଖାଦ୍ୟକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ।

ମେନ୍ୟୁଗୁଡିକ କିପରି ତିଆରି କରାଯାଉଛି ହୋଟେଲର ସେଫ୍‌କୁ ସେମାନେ ପଚାରି ବୁଝୁଛନ୍ତି । ଖେଳାଳିମାନେ କମ୍‌ ମିଠାଯୁକ୍ତ ଛେନା ପୋଡ, ରସଗୋଲା ଖାଇବାକୁ ଖେଳାଳି ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ସର୍ଟେଡ, ଚିଲି ଗାର୍ଲିକ ଏବଂ ଗ୍ରିଲଡ୍‌ ଚିକେନ ଖାଇବାକୁ ବେଶି ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ଖେଳାଳି । ସେହିଭଳି ଗାର୍ଲିକ ନାନ୍‌, ପାସ୍ତା, ନୁଡଲ୍ସ, ଖେଳ ପାଇଁ ବାହାରିବାର ପ୍ରାୟ ୨ ଘଣ୍ଟା ଆଗରୁ ଖେଳାଳି ଟପ୍‌ ଅପ୍‌ ମିଲ୍‌ ଦିଆଯାଉଛି । ଖେଳାଳି ସାଲାଡ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଫଳ ନିଜେ ଛଡାଇ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ହୋଟେଲର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ମ୍ୟାନେଜର କହିଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ଜନତା ମଇଦାନ ପାଖରେ ଥିବା ଏକ ହୋଟେଲରେ ମାଲେସିଆ ଏବଂ କୋରିଆ କ୍ରୀଡାବିତଙ୍କ ରହିବା ଲାଗି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଏଠାରେ ମେନ୍ୟୁରେ ପ୍ରୋଟିନ ଏବଂ ସାଲାଡ ସହ ଷ୍ଟିମ, ଗାର୍ଲିକ, ସର୍ଟେଡ ଚିକେନକୁ ଖେଳାଳୀ ବେଶି ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । କୋରିଆ ଖାଦ୍ୟ ସହ ନୁଡୁଲ୍ସ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । ଭାରତୀୟ ଖାଦ୍ୟ ସହ ଭାତକୁ କିଛି କିଛି ଖେଳାଳୀ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣେ ମୁଖ୍ୟ ସେଫ୍‌ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts