ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ଭାରତ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି ହିଜ୍‌ବୁଲ ମୁଜାହିଦ୍ଦିନ ମୁଖ୍ୟ, ତାଲିବାନର ଲୋଡୁଛି ସହାୟତା

23/08/2021 at 1:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୮: ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ହିଜବୁଲ ମୁଜାହିଦ୍ଦିନର ନେତା ସୟଦ ସଲାହୁଦ୍ଦିନ ଭାରତକୁ ଧମକ ଦେଉଥିବା ଏକ ଅଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଅଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ ସେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ତାଲିବାନର ସହାୟତା ଲୋଡିଛନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ୍ ସେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ତାଲିବାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ଅନଲାଇନରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ହିଜବୁଲ ମୁଜାହିଦ୍ଦିନ ମୁଖ୍ୟ ସୟଦ ସଲାହୁଦ୍ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଇସଲାମ ଏମିରେଟକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ଆଲ୍ଲାହାଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଭାରତ ବିରୋଧରେ କାଶ୍ମୀରବାସୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିପାରିବେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଲିବାନର ସମନ୍ୱୟର ସ୍ୱର ସତ୍ତ୍ୱେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ବିଦେଶୀମାନେ କାବୁଲରୁ ପଳାୟନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

ତାଲିବାନ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ସନ୍ଧାନରେ ଜର୍ମାନ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରସାରଣକାରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା । ଏଥି ସହିତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜାତିସଂଘର ଗୁପ୍ତଚର ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଘର ଘରକୁ ଯାଇ ବିରୋଧୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସନ୍ଧାନ କରୁଛନ୍ତି । କାବୁଲ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଯିବା ବାଟରେ ଜଣେ ଜର୍ମାନ ନାଗରିକ ମଧ୍ୟ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଆକଳନ କରୁଛି ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ତାଲିବାନ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆମେରିକାର ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାରେ ବିଫଳ ହେବା ପାଇଁ ବାଇଡେନ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts