suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼, ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଲକଡାଉନ୍ ଗିଫ୍ଟ : ୩୦ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ସାହାରନପୁରରୁ ଦେଖାଗଲା ହିମାଳୟ, ପ୍ରଦୂଷଣ ହ୍ରାସରୁ ମିଳିଲା ସୁଯୋଗ

30/04/2020 at 5:01 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ୩୦|୦୪: ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ସାହାରାନପୁରରେ ଏହାକୁ କଡାକଡି ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ଫଳରେ ଗାଡି ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ନିଜ ଘର ମଧ୍ୟରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଅନେକ ଶିଳ୍ପାନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ତେଣୁ ଏହି ସହରରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ମାତ୍ରା କମିଯାଇଛି । ଏଠାରେ ଏକ୍ୟୁଆଇ ୫୦ ତଳେ ରହିଛି । ଫଳରେ ଏଠାରୁ ୩୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହିମାଳୟର ଶୃଙ୍ଗ ଦେଖାଯାଉଛି ।

ଏପ୍ରିଲ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ପଞ୍ଜାବ ଜଳନ୍ଧର ବାସିନ୍ଦା ସକାଳୁ ଉଠିବା ପରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ଧଉଳାଧର ପାହାଡ ଦେଖି ଚକିତ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ସାହାରନପୁରବାସୀ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଗୁରୁଜନଙ୍କ ଠାରୁ କେବଳ ହିମାଳୟ ଦେଖାଯାଉଥିବା କଥା ଶୁଣିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ ।

ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୟ କୁମାରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସାହାରନପୁରରୁ ହିମାଳୟ ଶୃଙ୍ଗର ଦୂରତା ହେଉଛି ୨୦୦ କିମି । ଏହା କ୍ୱଚିତ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । ସେମାନେ ଗତ କିଛି ଦଶନ୍ଧୀ ଧରି ଏପରି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ପାଇନଥିଲେ ।  ଆଇଏଫଏସ ଅଫିସର ରମେଶ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କଘରଟୁ ଗଙ୍ଗୋତ୍ରୀର ଶୃଙ୍ଗ ଦେଖାଯାଉଛି । ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି । କେବଳ ଲକଡାଉନ୍ ନୁହେଁ ବର୍ଷା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦୂଷଣ କମିଯାଇଛି ।

ଏହି ଫଟୋକୁ ଦୁଷ୍ଯନ୍ତ ନାମକ ଜଣେ ଇନକକମ୍ ଟ୍ୟାକସ୍ ଇନସପେକ୍ଟର ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେ ଏହାକୁ ଟ୍ୱିଟରେ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts