oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୧୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : କାରରୁ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା, ୨ରେ ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ !
  • ||

କିଡନୀକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ନିୟମିତ ପିଅନ୍ତୁ ଏହି ୩ଟି ପାନୀୟ

31/07/2022 at 2:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୦୭: କିଡନୀ ଶରୀରର ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଶରୀରରେ ଥିବା ମଇଳା ସଫା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ରକ୍ତରେ ଥିବା ମଇଳା ସଫା କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଅଟେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି କିଡନୀ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କାମ ନକରେ, ତେବେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ଆଶଙ୍କା ଥାଏ । ତେଣୁ କିଡନୀକୁ ସଫା ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ । ଯଦି ଆପଣ କିଡନୀକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ତେବେ ଲେମ୍ବୁ ଖାଆନ୍ତୁ। ଲେମ୍ବୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କିଡନୀରେ ଥିବା ମଇଳା ସଫା ହୋଇଯାଏ ।କିଡନୀକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ଲେମ୍ବୁ କିପରି ଖାଇବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ପୁଦିନା ଲେମ୍ବୁ ପାଣି-

କିଡନୀକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ପୁଦିନା ଏବଂ ଲେମ୍ବୁରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ପାନୀୟ ଗୁଡିକ ପିଇ ପାରିବେ। ଏହି ପାନୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ । ସେଥିରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ, କିଛି ପୁଦିନା ପାଣି ଏବଂ କିଛି ଚିନି ମିଶାଇ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ପାନୀୟ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ କିଡନୀ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ।

ମସାଲା ଲେମ୍ବୁ ପାଣି-

ଯଦି ଆପଣ ଟିକେ ମସଲାଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ମସାଲା ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ କିଡନୀକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବ । ଏହି ପାନୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ, ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ନିଅନ୍ତୁ । ଲେମ୍ବୁ ରସ, ଜିରା-ଧନିଆ ପାଉଡର, ଚାଟ ମସାଲା ଏବଂ ସୋଡା ପାଣି ମିଶାଇ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପ୍ରସ୍ତୁତ ପାନୀୟ ପିଅନ୍ତୁ ।

ନଡିଆ ସିକାଞ୍ଜୀ-

କିଡନୀକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ନଡ଼ିଆ ପାଣିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ସିଙ୍କାଜୀ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କିଡନୀ ସୁସ୍ଥ ରହିବ । ଏହି ପାନୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ ପାଇଁ ଏକ ଗ୍ଲାସରେ ନଡିଆ ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ । ଏହି ପାଣିରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ପିଅନ୍ତୁ ।

   Related Posts