AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୩ ଶହ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଗଲା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା

10/02/2020 at 6:37 PM

ଝାରସୁଗୁଡା ୧୦।୦୨ –  ସମାଜର ଅବହେଳିତ ଓ ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଜାରି ରହିଛି ଚିତ୍ତଜ୍ଞାନୀ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟର ପ୍ରୟାସ । ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା କିର୍ମିରାରେ ଏକ ମେଗା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ହୋଇଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର ୪୦ ଜଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତର ପାଖାପାଖି ୨୩ ଶହ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ ।

 ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲାର ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ କିର୍ମିରା ବ୍ଲକ ଶୋଭନ ମେମୋରିଆଲ କଲେଜ ପରିସରରେ ଏକ ମେଗା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଶିବିରି ହୋଇଯାଇଛି । ଚିତ୍ତଜ୍ଞାନୀ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଏହାର ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା । ଗରିବ ଏବଂ ବଞ୍ଚିତଙ୍କ ନିକଟରେ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ପହଞ୍ଚାଇବା ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଶିବିରର ମୂଳ ଉଦେଶ୍ୟ । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ସହ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଔଷଧ ବଣ୍ଟା ଯାଇଥିଲା । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସ ଶିବିରକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲାପାଳ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ପ୍ରସଂଶା କରିଛନ୍ତି ।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଶିବିରରେ କଟକ ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନା ସମେତ ବୁର୍ଲା, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର ୨୪ଟି ବିଭାଗର ୪୦ ଜଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତର ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ୨୨୯୩ ରୋଗୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ଘର ପାଖରେ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ପାଇ ଲୋକଙ୍କ ଖୁସି କହିଲେ ନସରେ ।

 ୨୦୦୪ ରୁ ଗଢାଯାଇଥିବା ଚିତ୍ତଜ୍ଞାନୀ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟର ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ଆୟୋଜନ କରି ସେବା ମନୋଭାବକୁ ବଜାୟ ରଖିଛି ।

   Related Posts