Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ନୋ ବଲକୁ ଅପରାଧ କହିଲେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଗାଭସ୍କର ମଧ୍ୟ କଲେ ସମାଲୋଚନା, କିନ୍ତୁ ଅର୍ଶଦୀପଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଆସିଲେ ଦିନେଶ

6/01/2023 at 10:16 PM

hardik pandya

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି ୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତକୁ ୧୬ ରନରେ ପରାଜୟର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ପାଞ୍ଚଟି ନୋ ବଲ ପକାଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ଖରାପ ବୋଲିଂ ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟିମ ୨୦୬ ରନର ବିଶାଳ ରନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଏବେ ଅର୍ଶଦୀପଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପକାଯାଇଥିବା ନୋ ବଲକୁ ନେଇ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମତ ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ଅଧିନାୟକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏହି ବୋଲିଂକୁ ନିନ୍ଦା କହିଛନ୍ତି ।

ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ କମେଣ୍ଟ୍ରି କରୁଥିବା ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ମହାନ ବ୍ୟାଟର ସୁନୀଲ ଗାଭସ୍କର ମଧ୍ୟ ଅର୍ଶଦୀପଙ୍କ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ- ଜଣେ ପ୍ରଫେସନାଲ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଏହି ଭୁଲ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ସବୁ ଆମ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନଥାଏ ବୋଲି ଆଜିର ଖେଳାଳିମାନେ କହୁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ନୋ ବଲ ପକାଇବା ଆପଣଙ୍କ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଛି । ବଲ ପକାଇବା ପରେ କଣ ହେବ, ବ୍ୟାଟର କଣ କରିବ ଏହା ଭିନ୍ନ କଥା । ନୋ ବଲ ପକାଇବା ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ଆପଣଙ୍କ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଅଛି ।

ସେହିପରି ମ୍ୟାଚ ଶେଷ ସରିବା ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅର୍ଶଦୀପଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପ୍ରେଜେଣ୍ଟେସନରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ କହିଥିଲେ-ବୋଲିଂ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ ଉଭୟ ପରାଜୟ ପଛର କାରଣ । ଆମ ଦ୍ୱାରା ଏପରି ଅନେକ ଭୁଲ ହେଲା, ଯାହା ଏହି ସ୍ତରରେ କରିବା କଥା ନୁହେଁ। ଏହାକୁ ଆମେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବା । ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଖରାପ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ମୂଳ ଖେଳଠାରୁ ଦୂରରେ ନ ଯିବା ଦରକାର । ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ଏହା କଠିନ ହୋଇଥାଏ । ପୂର୍ବେ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଶଦୀପ ନୋ ବଲ ପକାଇଥିଲେ । ଏହା ଦୋଷ ଦେବା ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ନୋ ବଲ ଅପରାଧ ଅଟେ ।

ତେବେ ୱିକେଟ୍ କିପରି ବ୍ୟାଟର ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ବୋଲର ଅର୍ଶଦୀରଙ୍କ ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି । କାର୍ତ୍ତିକ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଅର୍ଶଦୀପଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ପଡିବ। କେବଳ ମ୍ୟାଚ ଅଭ୍ୟାସର ଅଭାବ । ଏହା କେବେ ସହଜ ନଥାଏ ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଅର୍ଶଦୀପ ୨ ଓଭରରେ ୩୭ ରନ ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଇକୋନମିକ୍ ରେଟ୍ ୧୮.୫୦ ରହିଥିଲା ।      

   Related Posts