scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

HBD ପ୍ରିନ୍ସ ଅଫ୍‌ ଟଲିଉଡ୍‌, ପିତାଙ୍କ ସର୍ତ୍ତ ମାନି ୯ ବର୍ଷ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆରୁ…

9/08/2022 at 9:58 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୯।୦୮: ମହେଶ ବାବୁ । ଏ ନାଁଟିକୁ କିଏ ବା ନଜାଣେ । ପ୍ରତି ଘରେ ଘରେ ପରିଚିଚ ଏହି ନାଁ । ଟଲିଉଡ୍‌ର ହୋଇ ମଧ୍ୟ ସିନେ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ କରନ୍ତି ମହେଶ ବାବୁ । ଏପିରିକି ସେ ପ୍ରିନ୍ସ ଅଫ୍‌ ଟଲିଉଡ୍‌ ନାଁରେ ମଧ୍ୟ ପରିଚିତ । ନିଜର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଭିନୟ, ଡ୍ୟାନ୍ସିଂ, ଆକ୍ସନକୁ ନେଇ ଖୁବ୍‌ ପପୁଲାର ମହେଶ ବାବୁ । ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମ ଜଗତର ସେ ଜଣେ  ସଫଳ ଅଭିନେତା ।

ମାତ୍ର ୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଜଣେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ମହେଶ ବାବୁ । ତାଙ୍କ ପିତା ଶିବା ରାମ କୃଷ୍ଣା ଜଣେ ଟଲିଉଡ୍‌ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା । ପିତାଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରାୟତଃ ସୁଟିଂ ସେଟ୍‌କୁ ଯାଉଥିଲେ ମହେଶ ବାବୁ । ଏକଦା ଫିଲ୍ମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦୁସାରୀ ନାରାୟଣ ରାଓଙ୍କ ନଜର ପଡିଥିଲା ଶିଶୁ ମହେଶଙ୍କ ଉପରେ । ପରେ ତାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମରେ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ମହେଶ ବାବୁ ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଜଣେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବେଶ୍ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲା ।ତେବେ କିଛି ଦିନ ଅଭିନୟ ପରେ ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ଆଗରେ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଥିଲେ ପିତା । ପାଠ ପଢା ଲାଗି ୯ବର୍ଷ ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ଜଗତରୁ ଦୁରେଇ ରହିଥିଲେ ମହେଶ ବାବୁ ।

ଏହାପରେ ବର୍ଷ ୧୯୯୯ରେ ଫିଲ୍ମ କୁମାରୁଡୁରେ କମ୍‌ବ୍ୟାକ୍‌ କରିଥିଲେ ମହେଶ ବାବୁ । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସେ ହିରୋ ଭାବେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ବେଶ୍‌ ପ୍ରଂଶସା ମିଳିଥିଲା । କ୍ରିଟିକ୍ସ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ପରେ ମହେଶ ବାବୁଙ୍କୁ ସାଉଥ୍‌ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନନ୍ଦୀ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା । ଏହାପରେ ମହେଶ ବାବୁ ଆଉ ପଛକୁ ଫେରନିଥିଲେ । ବ୍ୟାକ୍‌ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍‌ ହିଟ୍‌ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଚାଲିଥିଲେ ମହେଶ ବାବୁ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଆସିଲା ଖରାପ ସମୟ । ଯାହାଫଳରେ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଲଗାତର ଭାବେ ପ୍ଲଫ୍‌ ହୋଇଚାଲିଲା । ବର୍ଷ ୨୦୦୫ରେ ଅନାଡୁ ଫିଲ୍ମ ପୁଣି ଥରେ ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ବକ୍ସ ଅଫିସର ହିରୋ ସଜାଇଥିଲା । ପରେ ବ୍ୟାକ୍‌ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍‌ ହିଟ୍‌ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଚାଲିଛନ୍ତି ମହେଶ ବାବୁ । ଆଉ ଏବେ ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ ୨୨୪ କୋଟି ଟଙ୍କା । ଟଲିଉଡ୍‌ର ଗୋଟିଏ ଫିଲ୍ମ ପାଇଂ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ନେଉଥିବା ହିରୋଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହେଶ ବାବୁ ଅନ୍ୟତମ ଚେହେରା ।

ସେହିପରି ୨୦୦୬ରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନମ୍ରତା ସିରୋଦକରଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ୪ ବର୍ଷ ଧରି ଉଭୟ ଉଭୟଙ୍କୁ ଡେଟ୍‌ କରୁଥିଲେ । ପରେ ପରିବାରର ସହମତିରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଏବେ ତାଙ୍କର ୨ଟି ଶିଶୁ ରହିଛି । ପୁଅଙ୍କ ନାମ ଗୌତମ ଗୁଟାମାନେମୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଝିଅଙ୍କ ନାମ ସିତାରା ଗୁଟାମାନେମୀ ।  

   Related Posts