Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ମାଇକେଲ ଭନ୍, ପ୍ରତିଥର କ୍ରିକେଟ ମୈଦାନରେ କରିଛନ୍ତି ଜବରଦସ୍ତ କମବ୍ୟାକ୍

1/06/2022 at 1:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧/୦୬: ଭେଟେରାନ୍ ୱିକେଟ୍ କିପର ତଥା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଆଜି ୩୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାଦ ଥାପିଛନ୍ତି । ଆଜିର ଦିନରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏହି ଦିଗ୍ଗଜ କ୍ରିକେଟର । ଏହି ଅବସରରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲର ୧୫ ତମ ସିଜିନରେ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ବେଷ୍ଟ ଫିନିଶର ଭୂମିକାରେ ଅବତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲେ କାର୍ତ୍ତିକ ।

ତେବେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ କ୍ଳାନ୍ତ କିମ୍ୱା ପରାସ୍ତ ବୋଲି ନଜର ଆସୁଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ସେ ଏହାକୁ ଭୁଲ ପ୍ରମାଣିତ କରିଦେଖେଇଛନ୍ତି । ଆଉ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମୁହେଁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସେ ଦେଇଛନ୍ତି ଜବରଦସ୍ତ ପରଫରମାନ୍ସ । କାର୍ତ୍ତିକ ୨୦୦୪ ରେ ତାଙ୍କର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ।

୨୦୦୪ରେ ଲର୍ଡ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ODI ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୱିକେଟ୍ ପଛରେ ମାଇକେଲ ଭନଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଶିକାର କରିଥିଲେ । ସେ ତତ୍କାଳୀନ ଅଧିନାୟକ ମାଇକେଲ ଭନଙ୍କୁ ହରଭଜନଙ୍କ ବଲରୁ ୭୪ ରନ୍‌ର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋରରେ ଷ୍ଟମ୍ପ ଆଉଟି କରିଥିଲେ । ଭାରତ ସେହି ମ୍ୟାଚକୁ ୨୩ ରନରେ ଜିତିଥିଲା ।

ତଥାପି, ସେ ଏତେ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ନାହିଁ । କାର୍ତ୍ତିକ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏମଏସ ଧୋନି ରହିଥିଲେ ଯିଏ ୱିକେଟ୍ ପଛରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିଲେ । ୨୦୦୭ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଉପରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ସମୟରେ କାର୍ତ୍ତିକ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ଥିଲେ । ସେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରିବେ ।

୨୦୧୪ ମସିହାରେ, ତାଙ୍କୁ ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଡକାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ପରେ ତାଙ୍କ ୱିକେଟ୍ କିପିଂ ନିରାଶ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଥିଲା । କାର୍ତ୍ତିକ ୨୦୦୮-୦୯ ସିଜନରେ ୧୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଫାଷ୍ଟ କ୍ଲାସ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ତାମିଲନାଡୁର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ୨୧୩ ରନ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ପାଞ୍ଚ ଶତାବ୍ଦୀ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହୋଇଥିଲା ଯାହା ଦଳକୁ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା ।

   Related Posts