AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ଓଡ଼ିଶା ଆନ୍ଧ୍ର ସୀମାନ୍ତ ସୁଙ୍କି ଜଙ୍ଗଲରେ ମାଓବାଦୀ ଓ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ

8/10/2018 at 10:08 AM

କୋରାପୁଟ ୮|୧୦: ଓଡ଼ିଶା ଆନ୍ଧ୍ର ସୀମାନ୍ତ କୋରାପୁଟର ସୁଙ୍କି ଜଙ୍ଗଲରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି ଟପ୍ ମାଓନେତା । ଗତକାଲି ଏଠାରେ ଯବାନ-ମାଓବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦୁଇ ପକ୍ଷ ଭିତରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଛି । ତେବେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମାଓବାଦୀ ଖସି ପଳାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆନ୍ଧ୍ର ସୀମାକୁ ଲାଗିଥିବା ଏହି ଇଲାକାରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପିଛା କରୁଛନ୍ତି ଯବାନ । ସେପଟେ ଆନ୍ଧ୍ର ସୀମାରେ ଜଗିଛନ୍ତି ଗ୍ରେ ହାଉଣ୍ଡ ଯବାନ । ପଟାଙ୍ଗି ଥାନା ସୁଙ୍କି ଘାଟିରେ ମାଓନେତା ରାମକ୍ରିଷ୍ଣା, କମାଣ୍ଡର ଅରୁଣା ଏବଂ ଚଳପତି କିଛି ମାଓ କ୍ୟାଡରଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରୁଥିଲେ । ସୂଚନା ପାଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ । ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ୩୦ମିନିଟ୍ ଧରି ଗୁଳିବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା । ଯବାନମାନେ ଗ୍ରେନେଡ୍ ମାଡ କରିଥିଲେ । ୨ଶହରୁ ଅଧିକ ଯବାନ ଘେରାବନ୍ଦୀ କରୁଥିବା ଦେଖି ମାଓ କ୍ୟାଡର ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଇଥିଲେ । ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିସ୍ଫୋରକ ଏବଂ ନିତ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି । ଏବେବି ଯବାନମାନେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଗତ ମାସ ୨୨ତାରିଖରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଜଣେ ବିଧାୟକ ଓ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନକ୍ସଲମାନେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଏହି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇବା ପରେ ଏମାନେ ଓଡିଶା ସୀମାରେ ଘୁରି ବୁଲୁଛନ୍ତି । ଏପଟେ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡିଶା ଡିଜିପି ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସିପିଆଇ-ମାଓବାଦୀ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କମିଟିରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ଲାଲକ୍ୟାଡର ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ନକ୍ସଲମାନେ ଅପରେସନ ଘମାସାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ନକ୍ସଲ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ପକେଟ୍ ଆଇଇଡି ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ତାଲିମ୍ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ରହିଛି ।

   Related Posts