AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ଶେଷ, ମତଦାନକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସି ଭୋଟ ଦେଲେ ୧୦୪ ବର୍ଷ ବୟଷ୍କ ଭୋଟର

1/12/2022 at 7:19 PM

ଅହମ୍ମଦାବାଦ ୧।୧୨: ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର-କଚ୍ଛ ଓ ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳର ୧୯ ଜିଲ୍ଲାଙ୍କ ୮୯ ଆସନ ଲାଗି  ଭୋଟଗ୍ରହଣ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନ ୫ଟା ବେଳେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ମତଦାନର ଚୂଡାନ୍ତ ତଥ୍ୟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୮.୪୮ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ଆୟୋଗ କହିଛନ୍ତି।

ଆୟୋଗଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ଦକ୍ଷିଣ ଗୁଜରାଟର ଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ତାପି ଓ ନର୍ମଦା ଜିଲ୍ଲାରେ ୬୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ମତଦାନ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିଲା। ସାଧାରଣ ଘଟଣା ଓ ଇଭିଏମ ତ୍ରୁଟି ନେଇ ଛୋଟମୋଟ ଅଭିଯୋଗରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ଟା ବେଳେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମତଦାନ ଶାନ୍ତିପୂ୍ର୍ଣ୍ଣ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ଆୟୋଗ କହିଛନ୍ତି।ଭାବାନଗର ପଲିତାନାରେ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ କାଳରେ ଦୁଇ ପୃଥକ ରାଜନୈତିକ ଦଳଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା।

ସେହିପରି ଜାମନଗର ଜିଲ୍ଲାର ଜାମଯୋଦ୍ଧପୁରରେ ମହିଳାଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ପୃଥକ ବୁଥ  କରାଯାଇ ନଥିବାରୁ ମହିଳା ମତଦାତାମାନେ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଜୁନାଗଡ଼ରେ ପୋଲିସ ଜନୈକ କଂଗ୍ରେସ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କୁ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର କାନ୍ଧେଇ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର ଆଡକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ୧୦୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ମତଦାତା ରାମଜୀଭାଇଙ୍କ ଫଟୋ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରି ସେ ଡାକ ମତପତ୍ର ଚୟନ କରିବା ବଦଳେ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମହୋତ୍ସବରେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଶତାୟୁ ମତଦାତା କାମୁବେନ ପଟେଲଙ୍କ ଏକ ଫଟୋ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ କାମୁବେନ୍ ବଲସାଡ ଜିଲ୍ଲା ଉମ୍ବରଗାଓଁ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭୋଟ ଦେଇ ଅଙ୍ଗୁଳିରେ ଲାଗିଥିବା ଅଲିଭା କାଳିର ଦାଗ ଦେଖୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭାର ମୋଟ ୧୮୨ ଆସନରୁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣରେ ୮୯ ଆସନ ଲାଗି ୭୮୮ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଇଭିଏମରେ ସିଲ ହୋଇଯାଇଛି।    

   Related Posts