oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନରୁ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗୁଜୁରାଟ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ବରୋଦରାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ: ପଥର ମାଡରେ ୪ ଆହତ

18/04/2022 at 11:26 AM

ବରୋଦରା ୧୮/୦୪: ଗୁଜୁରାଟର ବରୋଦରାରେ ରାଓପୁରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଦୁଇଟି ମୋଟର ସାଇକେଲ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଏହି ସାମାନ୍ୟ ଘଟଣା ଉଗ୍ର ରୂପ ନେଇଥିଲା । ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀ ଅନ୍ୟକୁ ପଥର ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ହିଂସାରେ ୪ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ।

୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଗାଡି ଓ ଲରିକୁ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରାଯାଇଛି । ଘଟଣା ପରେ ପୋଲିସ ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ କର୍ଡନ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେଠାରେ ପରିବେଶ ଶାନ୍ତ ରହିଛି । ବରୋଦରା ପୋଲିସ କମିଶନର ଶ୍ୟାମହର ସିଂ କହିଛନ୍ତି, ରାଓପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ କିଛି ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସହରରେ ଶାନ୍ତି ଅଛି । ପୋଲିସ ଟିମ୍ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ବାହିନୀକୁ ମଧ୍ୟ ସତର୍କ କରାଯାଇଛି । ଆମେ ଏହାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛୁ ।କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଗୁଜବକୁ ବିଶ୍ୱାସ ନକରିବାକୁ ଲୋକମାନେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ଗୁଜୁରାଟର ଦୁଇଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ରାମ ନବମୀରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା
ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗୁଜୁରାଟର ହିମତନଗର ଏବଂ ଖମ୍ବତ ସହରରେ ରାମ ନବମୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଦୁଇ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ମଧ୍ୟରେ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ସଂଘର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଖମ୍ବତରେ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ସଂଘର୍ଷରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ସଂଘର୍ଷ ସମୟରେ ପୋଲିସ ପଥର ଫିଙ୍ଗିବା ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସ ସେଲ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା ।
ଆଜିଠାରୁ ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ
ସୂଚନା ଥାଉକି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜିଠାରୁ ଗୁଜୁରାଟ ଗସ୍ତରେ ଆସିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ସେଠାରେ ସେ ଅନେକ ବିକାଶମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇବେ । ଏହି ଗସ୍ତ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଗାନ୍ଧିନଗର, ବନାସ୍କାନ୍ତ, ଜାମନଗର ଏବଂ ଦାହୋଡରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ । ଏହା ସହିତ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ (WHO) ର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡକ୍ଟର ଟେଡ୍ରୋସ୍ ଆଡାନୋମ୍ ଗେବ୍ରେଏସ ମଧ୍ୟ ତିନି ଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ।

   Related Posts