oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ରେଶମ ସହରରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଧଳାଜହର କାରବାର, ଜଣେ ମହିଳା ଗିରଫ
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ବନ୍ଦ ହେଲା ରାଜ୍ୟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଝୁଲାପୋଲ, ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଏକ୍‌ଜିଟ୍ ପୋଲର ଆକଳନ, ଇଟାଲୀର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ମେଲୋନୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର: ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା, ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟିନେଲେ ୩ କୋଟିର ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଗଡିବ ମା’ ବିରଜାଙ୍କ ସିଂହଧ୍ଵଜ ରଥ, ୯ ଦିନ ଧରି ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ଦେବୀ
  • ||
  • ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲୁରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୭ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମୃତ
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ନବରାତ୍ର ପୂଜା, ମାଆଙ୍କ ଷୋଡ଼ଶ ପୂଜାପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ଶକ୍ତିପୀଠ
  • ||
  • ମୋହନା : ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୪ଯାତ୍ରୀ
  • ||

ଜିଏସଟି ଠକେଇର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି ରାଉରକେଲା: ଫଳ ଓ ପନିପରିବା ବିକାଳୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୧୮କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଜିଏସଟି ଫାଙ୍କିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

15/12/2020 at 6:03 PM

ରାଉରକେଲା ୧୫/୧୨ : ରାଉରକେଲାରୁ ପୁଣି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ଼ ଧରଣର ଜିଏସଟି ଠକେଇ । ସ୍ଥାନୀୟ କୋୟଲ ନଗରରେ ଫଳ ଓ ପନିପରିବା ଦୋକାନ କରି ଚଳୁଥିବା କାର୍ତ୍ତିକ କମିଲାଙ୍କ ନାଁରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜିଏସଟି ବିଭାଗରୁ ଆସିଛି ନୋଟିସ । କାର୍ତ୍ତିକ ଲିଙ୍ଗରାଜ ଟ୍ରେଡର୍ସ ନାଁରେ ୩ବର୍ଷରେ ୧୦୯କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସାୟ କରିଥିବା ବେଳେ ୧୮କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଜିଏସଟି ଫାଙ୍କିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କିଛି ଅସାଧୁ ବ୍ୟବସାୟୀ ଦିନ ମଜୁରିଆ, ପରିବା ଦୋକାନୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜନେସ୍‌ ଦେଖାଇ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଜିଏସଟି ଫାଙ୍କୁଥିବାର ଏକାଧିକ ନଜିର ରହିଛି ।

ଜିଏସଟି ଠକେଇର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି ରାଉରକେଲା । ଦିନ ମଜୁରିଆ, ଚାଷୀ, ପରିବା ଦୋକାନୀଙ୍କ ନାଁରେ ଫେକ୍‌ କମ୍ପାନୀ କରି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସଟି ଫାଙ୍କୁଛନ୍ତି କିଛି ଅସାଧୁ ବ୍ୟବସାୟୀ । ପୂର୍ବରୁ ରାଉରକେଲାରେ ଏକାଧିକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ପୁଣି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ବଡ଼ ଧରଣର ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ । ସ୍ଥାନୀୟ କୋୟଲ ନଗରରେ ଫଳ ଓ ପନିପରିବା ଦୋକାନ ଖଣ୍ଡେ କରି ପରିବାର ଭରଣପୋଷଣ କରୁଥିବା କାର୍ତ୍ତିକ କମିଲାଙ୍କ ନାଁରେ ଆସିଛି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜିଏସଟି ବିଭାଗର ନୋଟିସ ।

ଯେଉଁଥିରେ କାର୍ତ୍ତିକ କୋଏଲ ନଗର ସି ବ୍ଲକରେ ମହାପାତ୍ର କମ୍ପଲେକ୍ସର ଲିଙ୍ଗରାଜ ଟ୍ରେଡର୍ସ କରିଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ଏଥି ସହ ଗଲା ୩ବର୍ଷରେ ସେ ୧୦୯କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଜିଏସଟି ବ୍ୟବସାୟ କରିଥିବା ବେଳେ ୧୮କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଜିଏସଟି ଫାଙ୍କିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏଭଳି ନୋଟିସ ଦେଖି ପରିବା ଦୋକାନୀ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଗୋଲ୍‌ ।

୨ବର୍ଷ ତଳେ ରାଉରକେଲାରେ ହିଁ ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଥମ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ଅସାଧୁ ବ୍ୟବସାୟୀ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଉରକେଲାରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ମାମଲାରେ ମୋଟ ୧୭ଜଣ ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ବିଭାଗ ୭ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । କିଛି ଅସାଧୁ ବ୍ୟବସାୟୀ ଓ ଜିଏସଟି ବିଭାଗର ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମିଲିଭଗତରେ ଏଭଳି ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସଟି ଠକେଇ ପଦାକୁ ଆସୁଛି । କିଛି ଠକ ଗିରଫ ମଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି । ହେଲେ ଠକେଇରେ ଲାଗିପାରୁନି ଲଗାମ । ଏଥିରେ ଗରିବ ଗୁରୁବା, ଦିନ ମଜୁରିଆ, ପରିବା ବେପାରୀଙ୍କୁ ମୋହରା କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts