scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବୌଦ୍ଧରେ ବଡ଼ଧରଣର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ, ଜବତ ହେଲା ୫ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ନଗଦ ଟଙ୍କା

6/08/2022 at 2:50 PM

ବୌଦ୍ଧ ୦୬।୦୮: ବୌଦ୍ଧରେ ବଡ଼ଧରଣର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ । ଏକାସାଙ୍ଗ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୧୨ଟି ଟିମ୍‌ର ଚଢାଉ । ଶ୍ରୀ ବିନାୟକ ଟେକ୍ସଟାଇଲ ଏବଂ ସିଂଘାଲ ଏଣ୍ଡ ସିଂଘାଲ ଟେକ୍ସଟାଇଲରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଏସ୍‌ଟିର ଟିମ୍ ପକ୍ଷରୁ  ଚଢ଼ାଉ ହୋଇଛି ।  ଏହି ଚଢାଉରେ ନଗଦ ୫ କୋଟି ୬୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହ ବହୁ କାଗଜପତ୍ର ଜବତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବୌଦ୍ଧ ସହର ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ବିନାୟକ ଟେକ୍ସଟାଇଲ ଏବଂ ସିଂଘାଲ ଏଣ୍ଡ ସିଂଘାଲ ଟେକ୍ସଟାଇଲରେ ବ୍ୟାପକ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲେ । ଏନେଇ ବାଣିଜ୍ୟ ଆୟକର ବିଭାଗ ସୂଚନା ପାଇ ୧୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍ ଗଠନ କରିଥିଲେ ।  ଏକାକାଳୀନ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲ ଜିଏସ୍‌ଟି ଟିମ୍‌ ।

ତେବେ ବ୍ୟବସାୟିକ ଅର୍ଥନୈତିକ କାରବାର ଅନୁଯାୟୀ, ସଠିକ୍ ପରିମାଣର କର ପୈଠ ନକରି ଫାଙ୍କୁଥିଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଶନିବାର ସକାଳୁ ଉଭୟ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସରିବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜ ପତ୍ର, କମ୍ପ୍ୟୁଟର, ଲାପଟପ୍ ସହିତ ନଗଦ ୫ କୋଟି ୬୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା  ଜବତ ହୋଇଛି । ଏହାସହିତ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଡିପୋଜିଟ୍‌ ଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାକୁ ଅଚଳ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଜିଏସ୍‌ଟି ଟିମ୍‌ । ଘଟଣାର ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ତଦନ୍ତ ପରେ ପୁରା ସୂଚନା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଡେପୁଟି କମିଶନର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts