ଅନ୍ଧାରକୁ ଠେଲି ହୋଇଯାଉଥିଲା ନାତୁଣୀର ଭବିଷ୍ୟତ, ଅଜା ପହଞ୍ଚି ରୋକିଦେଲେ ବିବାହ

Published By : Prameya-News7 Bureau | July 20, 2023 IST

କଟକ ୨୦/୦୭: କଟକରେ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ । ତାହା ପୁଣି ବଳ ପୂର୍ବକ । କୌଣସି ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ନୁହେଁ ବରଂ କଟକ ଗଡଗଡିଆ ମନ୍ଦିରରେ । ଆଠଗଡ଼ ଗୁରୁଡିଝାଟିଆ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାକୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବକ ସହ ବାହା କରାଉଥିବା ବେଳେ ନାବାଳିକାର ଅଜା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ ।

ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ସହ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ହେଲେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ବା ବେଳକୁ ବର ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଦୁଇ ଜଣ ଦଲାଲ୍ ସହ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ୟାଣ୍ଟନମେଣ୍ଟ ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲେ ପୋଲିସ । ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିବା ସହ ନାବାଳିକାକୁ ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସିରେ ହାଜର କରାଇଥିଲା । ସେପଟେ ଅଜା ନାତୁଣୀର ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧାର ହେଉଥିବା ଜାଣି ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବାରୁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି ।

wp:gallery {"linkTo":"none"} /wp:gallery

CWC ଅଧଃକ୍ଷ ଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ କଟକ ଗଡ଼ଗଡ଼ିଆ ମନ୍ଦିରରେ ଏକ ନାବାଳିକାକୁ ବଳ ପୂର୍ବକ ବିବାହ କରଯାଉଥିଲା । ଯାହାର ଖବର ପାଇ CWC ଘଟଣା ସସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ନାବାଳିକାକୁ ଉଧାର କରିଥିଲେ । ଏହା ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସର ସହାୟତାରେ ଦୁଇ ଜଣ ମିଡ଼ିଲ ମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଉକ୍ତ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ସିଡିଏ ବସୁନ୍ଧରାରେ ରହିଥିବାବେଳେ ତାହାର ବୟାନ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି । ଆହୁରି ତଦନ୍ତ ବାକି ରହିଛି । ତେବେ ମାନବ ଚାଲାଣର ଅଭିଯୋଗ ନେଇ କ୍ୟାଣ୍ଟନମେଣ୍ଟ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି । କାହିଁକି ଓ କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ବିବାହ କରାଯାଉଥିଲା ତାହାର ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି CWC ଅଧକ୍ଷ ।

wp:gallery {"linkTo":"none"} /wp:gallery

ସେହିଭଳି କଟକ ଖାନ ନଗର ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକନାଥ ସାହୁ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ ଭୋଜି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଓ CWC ଟିମ୍ ଚଢାଉ କରି ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବସୁନ୍ଧରାରେ ଛାଡିଥିଲା । ନାବାଳିକା ବିବାହ କରିବା ଏକ ଅପରାଧ ଓ ଏଥିପାଇଁ କଡା ଆଇନ ରହିଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତି CWC ର କଟକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ।

you can also read...

wp:embed {"url":"https://www.prameyanews7.com/excise-department-raid-at-different-places-of-athagarh/","type":"wp-embed","providerNameSlug":"prameya-news-7"}
https://www.prameyanews7.com/excise-department-raid-at-different-places-of-athagarh/
/wp:embed

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.