oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି: ପାଟପୁର ଥାନାରେ ୧୩୨୫ କିଲୋର ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇ ପୋଡିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • UNSCରେ ରୁଷ୍‌ ବିରୋଧରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଥିଲା ଆମେରିକା, ଭୋଟିଂରୁ ବିରତ ରହିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ 5G ମୋବାଇଲ ସେବା, ପ୍ରଗତି ମଇଦାନରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପାଇପ ଯୋଗେ ପିଇବାପାଣି ଯୋଗାଇବାରେ ସରାକର ବିଫଳ କହିଲେ ସିଏଜି, ଅଦାଲତକୁ ଯିବ ବିଜେପି

21/09/2018 at 5:52 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୧|୯: ପାଇପ ଯୋଗେ ପିଇବାପାଣି ଯୋଗାଇବାରେ ସରାକର ବିଫଳ। ଏକାଥା ଆମେ କହୁନୁ କହୁଛି ସିଏଜିଙ୍କ ରିର୍ପୋଟ।  ସିଏଜିରିର୍ପୋଟ ଅନୁସାରେ ୨୦୧୭ ସୁଦ୍ଧା ୩୫.୦୭ ପ୍ରତିଶତ ଘରକୁ ପାଇପଯୋଗେ ପିଇବା ପାଣି ଯୋଗାଇବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୃତି ଦେଇଥିଲେ । ହେଲେ ମାତ୍ର ୩ପ୍ରତିଶତ ଘରକୁ ଯୋଗାଇପାରିଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ମଧ୍ୟ ଗଣ୍ଠି କରିଛନ୍ତି। ଏପଟେ ମନ୍ତ୍ରୀ କିନ୍ତୁ କାନ୍ଧରୁ ଦାୟିତ୍ବ ଖାସାଇ ପାଞ୍ଚାୟତ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦିଛନ୍ତି…

ଏହା ସହ ସବୁ ସ୍କୁଲ ଏବଂ ଅଙ୍ଗନବାଡିକୁ ପାଇପ ଯୋଗେ ପାଣି ଯୋଗାଇବାକେୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ସରକାର ଦେଇଥିଲେ। ହେଲେ୬୭ହଜାର୭୬୭ ସ୍କୁଲ ଓ ଅଙ୍ଗନବାଡିରୁ ୫୨ହଜାର୪୩୨ସ୍କୁଲ ଓ ଅଙ୍ଗନବାଡିକୁ ପାଇପ ଯୋଗେ ପାଣି ଯୋଗାଇଛନ୍ତି।  ଯାହା ମାତ୍ର ୭୭ ପ୍ରତିଶତ। ଏବେ ସିଏଜି ରିର୍ପୋଟକୁ ଗଣ୍ଠି କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ । ବିରୋଧୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ତିନି ପ୍ରତିଶତ କେବଳ ଉପକୂଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇଥବ। ବାକି ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି ସତ କିନ୍ତୁ କେଉଠି ପମ୍ପ ପୋଡି ଯାଇଛି ଆଉ କେଉଁଠି କନକେସନ ଦିଆଯାଇନି। ଏପେଟ ସିଏଜିକୁ ରିର୍ପୋଟକୁ ନେଇ କୋର୍ଟକୁ ଯିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଛି ବିଜେପି।

ସିଏଜି ରିର୍ପୋଟକୁ ଆଧାରା କରି ବିରୋଧୀ ସରାକରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବାବେଳେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ କିନ୍ତୁ କାନ୍ଧରୁ ଦାୟିତ୍ବ ଖସାଇଛନ୍ତି। ଗାଁରେ ପିଇବା ପାଣି ଯୋଗାଇବା ପଞ୍ଚାୟତ ଦାୟୀତ୍ବ। ତେଣୁ ପାନୀୟଜଳ ବିଭାଗର କିଛି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ବିଭାଗ ତଥ୍ୟ ଅନୁସରେ ୪୫ ପ୍ରତି ଘରକୁ ପାଇପ ଯୋଗେ ପିଇବା ପାଣି ଯୋଗାଇଦିଆଯାଇଛି।  ଆଉ ୨ବର୍ଷରେ ଏହ ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ଛୁଇଁବ।

ସିଏଜିଙ୍କ ରିର୍ପୋଟ ଅନୁସାରେ ଗାଁ ପଶଣି ଯୋଗାଇବାରେ ସରକାର ଫେଲ ମାରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସରକାର ବିଭାଗୀୟ ଡାଟାରେ ଖୁସ ଅଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମୁହଁ ଟାଣି ଦେଖାଉଥିଲେ। ହେଲେ ପଛରେ ପୁଣି ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts