scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପାଇଁ ୬୦ଜଣ ପୋଲିସ ଏବଂ ଅଗ୍ନୀଶମ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଅଧିକାରୀ ପାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ମେଡାଲ, ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ୨୬ଜଣ ପାଇବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମେଡାଲ

26/01/2019 at 7:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୬|୧: ଭୁବନେଶ୍ବର ଜୟଦେବ ଭବନରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ପୋଲିସ ପଦକ ବଣ୍ଟନ ଉତ୍ସବ। ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶି ଲାଲ ପୋଲିସ ସେବା ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇ ପୋଲିସ ମନୋବଳକୁ ଦ୍ବିଗୁଣିତ କରିଥିଲେ ।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୋଲିସ ପଦକ ପାଇବାରେ ଦେଶରେ ଓଡିଶାର ସ୍ଥାନ ଦ୍ବିତୀୟ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୬ ଜଣଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦକ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଏହି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଓ ଯବାନମାନେ ଆସନ୍ତା ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ଏହି ପଦକ ହାସଲ କରିବେ ।

 ସେହିଭଳି ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖରେ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିବା ୧୧ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସାହସିକତା ପୋଲିସ ପଦକ , ୪ଜଣଙ୍କୁ ବିଶିଷ୍ଟ ସେବା ପୋଲିସ ପଦକ , ୧୪ ଜଣଙ୍କୁ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପୋଲିସ ପଦକ, ୧୪ ଜଣଙ୍କୁ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ  ଫାୟାର ସର୍ଭିସରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପାଇଁ ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଜେଲ ବିଭାଗରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପାଇଁ ୭ଜଣଙ୍କୁ ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ପଦକ ପାଇଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ନିଜ ଛାତିରେ ଆଉଏକ ପଦକ ଯୋଡିଲା ବେଳେ ନିଜକୁ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ।କିଏ ଏଠାରେ ମେଡାଲ ପାଇଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମାଓବାଦିଙ୍କ ସହିତ ଲଢେଇ କରି ପାଇଥିଲା  ତ ଆଉ କିଏ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ବଳରେ । ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଥିଲା ଖୁସିର ଝଲକ ।

ପୋଲିସ ପଜକ ପାଇଥିବା ସମସ୍ତ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିଶ୍ଚିତ ଉଦାହରଣ । ଭଲ କାମ କଲେ ଦିନେ ନା ଦିନେ ତାର ଫଳ ମିଳିବବୋଲି ପଦକ ପାଇଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts