scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

‘ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସିଧାସଳଖ ଟଙ୍କା ପଠାନ୍ତୁ ସରକାର’, ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ରାହୁଲ

26/03/2020 at 11:48 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬|୦୩: ସାରା ଦେଶରେ ୨୧ ଦିନ ଯାଏଁ ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ସମସ୍ତ ନାଗରିକଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ତଥା ପୂର୍ବତନ ଏଆଇସିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି । ଟ୍ୱିଟରେ ସେ ସରକାରଙ୍କୁ କେତେକ ପରାମର୍ଶ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶ ଏବେ କରୋନା ଭାଇରସ ସହ ଲଢେଇ କରୁଛି । ଏହି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ଦାୟିତ୍ୱ ଅଛି । ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆମର ରଣନୀତି ଦୁଇଟି ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ ହେବା ଉଚିତ । ପ୍ରଥମେ ଆମକୁ କରୋନା ସହ ଲଢିବାକୁ ହେବ । ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅଲଗା ରହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ରୋଗୀଙ୍କୁ ନିୟମିତ ଭାବରେ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ ।ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅସ୍ଥାୟୀ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ହେବ । ଏହି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଇସିୟୁ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରାଯିବା ଉଚିତ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ରଣନୀତି ବାବଦଦରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ଅର୍ଥନୀତିକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ହେବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିତିରେ ଦିନ ମଜୁରିଆମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସାହାଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ । କାରଣ ୨୧ ଦିନ ଯାଏଁ ଲକଡାଉନ ହୋଇ ରହିଛି। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସରକାର ସିଧାସଳଖ ଟଙ୍କା ପଠାଇବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏପରିକି ସେମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଚିତ । ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଟିକସ ଛାଡ ସହିତ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ସରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts