scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୨୦ ବର୍ଷିୟ ଯୁବକ, ଦିନକୁ କରନ୍ତି ମାତ୍ର ୧ ଘଣ୍ଟା କାମ, ବାର୍ଷିକ ରୋଜଗାର ୧ କୋଟିରୁ ଅଧିକ

26/08/2023 at 10:47 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୦୮: ଯଦି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ୨୦ ବର୍ଷିୟ ଜଣେ ଯୁବକ ସପ୍ତାହରେ ମାତ୍ର ୫ ଘଣ୍ଟା କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ ଦରମା କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ପାଆନ୍ତି । ତେବେ କଣ ଆପଣ ବିଶ୍ବାସ କରିବେ ? ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ନା, କିନ୍ତୁ ଏ କଥା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ ।

ଆଜିକାଲି ଗୁଗୁଲର ଜଣେ ଟେକ୍‌ ଏକ୍ସପର୍ଟ ଏନେଇ ବେଶ୍ ଲାଇମଲାଇଟରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନାଁ ହେଉଛି ଡିଭନ୍ । ଯୁବକ ଜଣକ ଦିନକୁ ମାତ୍ର ଏକ ଘଣ୍ଟା କାମ କରନ୍ତି । ଆଉ ବାର୍ଷିକ ଦେଢ ଲକ୍ଷ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରାୟ ୧ କୋଟି ୨୦ ଲକ୍ଷ ଦରମା ପାଆନ୍ତି ।

ଗୁଗୁଲ୍‌ର ଏହି ଟେକ୍‌ ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାଁ ଜଣାନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ସେ ଡିଭନ୍ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା । ଆଉ ଏକ ବଡ କଥା ହେଉଛି ଯୁବକ ଜଣକ ବୋନସ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସାଇନ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ଡିଭନ୍ ଗୁଗୁଲର ‘ଟୁଲ୍ ଏବଂ ପ୍ରଡକ୍ଟ’ ପାଇଁ କୋଡିଂ କାମ କରିଥାନ୍ତି । ସେ ପୂର୍ବରୁ ଗୁଗୁଲରେ ଇଟର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ରହିସାରିଛନ୍ତି । ସେ ସେହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବଶୀଘ୍ର କୋଡିଂ ଶେଷ କରି ଛୁଟିରେ ଚାଲିଯାଉଥିଲେ ।

ଫର୍ଚୁନ୍‌ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଗୁଗୁଲ୍ କର୍ମଚାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଘଣ୍ଟା କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ ସେ ଏକ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଚାହିଁବେ । କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି ଡିଭନ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ମେସେଜ୍‌ର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ବାଧ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି । ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସେ ଦିନ ଶେଷ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ଦେଇପାରିବେ । ଏଥିରେ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ ।

ତେବେ ଏ କଥାକୁ ନେଇ ଡିଭନ୍ କହିଛନ୍ତି, ଇଣ୍ଟର୍ନସିପ୍ ସମୟରେ ମୁଁ ଜାଣିଲି ଯେ ଯଦି ମୁଁ ଏହି କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରି ପାଏ ତେବେ ମୋତେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବନି । ସେଥିପାଇଁ ଡିଭନ୍ ତାଙ୍କର ଇଣ୍ଟର୍ନସିପ୍ ସମୟରେ ସବୁ କାମ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ଶେଷ କରିଥିଲେ ।  ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗୁଗୁଲର ୫୭ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀ ଏହା ଏକ ଭଲ ଓ୍ବାର୍କପ୍ଲେସ୍‌ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ।

ବାସ୍ତବରେ ଗୁଗୁଲ୍ ଏହାର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଅଫିସ୍, ଭଲ ଓ୍ବାର୍କପ୍ଲେସ୍ ଏବଂ ଅଧିକ ଦରମା ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ପସନ୍ଦର କମ୍ପାନୀ ଅଟେ ଗୁଗୁଲ୍‌ ।  

You Can Read:

   Related Posts