vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେନିସକୁ ଅଲବିଦା କହିଥାନ୍ତେ ରାଫେଲ ନାଦାଲ ! କିନ୍ତୁ…
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଖସିଲା ‘ଲିଙ୍ଗରାଜ’, ବସ୍‌ରେ ଥିଲେ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜୁଲାଇ ୫ରେ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ରେଜଲ୍ଟ ! ସୋମବାର ହୋଇପାରେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ, ଶେଷଦିନରେ ନେତାଙ୍କୁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଦେବେ ମୋଦୀ
  • ||
  • ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲେ କହ୍ନେୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ, ବଖାଣିଲେ ଛାତିଥରା କାହାଣୀ
  • ||
  • ମୌସୁମୀକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବ ଲଘୁଚାପ : ରବିବାର ଓ ସୋମବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଗୁଗୁଲ୍‌ ସେବା ବ୍ୟାହତ : ଜିମେଲ୍‌,ଗୁଗୁଲ୍‌ ଡ୍ରାଇଭ୍‌ କାମରେ ସମସ୍ୟା

20/08/2020 at 12:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୦୮: ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ବୈଷୟିକ କମ୍ପାନୀ ଗୁଗୁଲ୍‌ର ଅନେକ ସେବା ବ୍ୟାହତ‌ ହୋଇଯାଇଛି । ଖାସ୍‌ କରି ଜିମେଲ୍‌ ଓ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ କରିବାରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ୟୁଜର୍ସ ମାନେ ନିଜ ନିଜର ଅଭିଯୋଗ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

ଦୁନିଆ ବୃହତ୍ତମ ବୈଷୟିକ କମ୍ପାନୀରେ ନିଜ ନାମ ଦର୍ଶାଇଥିବା ଗୁଗୁଲ୍‌ର ଆଜି ଅନେକ ସେବା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଯାଇଛି । ଗୁଗୁଲ୍‌ର ଜିମେଲ୍‌ ଓ ଗୁଗୁଲ ଡ୍ରାଇଭ୍‌ ସେବା ସାରାବିଶ୍ୱରେ ବ୍ୟାହତ ହୋଇଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ୟୁଜର୍ସମାନେ ବହୁତ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଖାସ୍‌ କରି ଜିମେଲ୍‌ରେ ଫାଇଲ୍‌ ଆଟାଚମେଣ୍ଟ ହେବାରେ ବହୁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ସେହିପରି ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ଼ ହେବାରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି ।  

ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଗୁଗୁଲ୍‌ର ଏପରି ବିଭିନ୍ନ ସେବାରେ ଦେଖାଦେଇଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ୟୁଜର୍ସ ନିଜ ନିଜର ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଏହାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ଖାସ୍‌ କରି ଡେସ୍କଟପ୍‌ (କମ୍ପ୍ୟୁଟର) ଓ ଆପ୍‌ ବ୍ୟବହାରରେ ସମସ୍ୟା ହେଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ସେବା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ସମସ୍ୟାକୁ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି ।

ସେହିପରି ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଆଧାର କରି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । କମ୍ପାନୀର ଗୁଗୁଲ୍ ମେଟ୍, ଗୁଗୁଲ୍ ଭଏସ୍ ଏବଂ ଗୁଗୁଲ୍ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଥିଲା । ସମସ୍ୟାକୁ ଦେଖି କମ୍ପାନୀ ଅପଗ୍ରେଡ଼୍‌ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି । ସେହିପରି ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ମଧ୍ୟ ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍‌ରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି । ଯାହାର ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ  କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି ।

   Related Posts