scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୩୫୦୦ ନକଲି ଆପ୍‌କୁ ହଟାଇଲା ଗୁଗଲ୍, ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ବଞ୍ଚିଗଲା ୧୨ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା !

22/10/2023 at 8:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨/୧୦: ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନେଲା ଗୁଗଲ। ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଅନେକ ଆପ୍ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ଗୁଗୁଲର ସିକ୍ୟୁରିଟି ସିଷ୍ଟମ ଥାଇବି ଅନେକ ନକଲି ଆପ୍ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି। ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଗୁଗୁଲ ଏକ ନୂଆ ପ୍ରୋଟେକ୍ଟ ଟୁଲ୍‌ ଆଣିଛି। ଯଦି ଗୁଗୁଲର ଦାବି ଅନୁସାରେ, ତେବେ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ପ୍ରାୟ ୩୫୦୦ ସ୍କାମ କରୁଥିବା ଆପ୍ସକୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ 12 ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଥିବା ନେଇ ଗୁଗୁଲ୍ ଦାବି କରିଛି।

ନକଲି ଆପ୍ସର ଜାଲକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ, ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ନିଜେ କିଛି ବିଶେଷ ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ୍। ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ। ପ୍ରଥମ କଥା ହେଉଛି ଯେ କୌଣସି ଆପ୍ କେବଳ ଅଫିସିଆଲ୍ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ଡାଉନଲୋଡ୍ ହେବା ଉଚିତ୍। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହାକୁ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପ୍ ରେଟିଂ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍। ଅର୍ଥାତ୍ କମ୍ ରେଟେଡ୍ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍।

ସେହିପରି ଆପ୍‌ର ଆଇକନ୍ ଉପରେ ୟୁଜର୍ସ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍। ଯଦି ଆଇକନ୍ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଏହା ଶୀଘ୍ର ତିଆରି ହୋଇଛି, କିମ୍ବା ଏହା ବାକି ଆପ୍ ସହିତ ମେଳ ଖାଉ ନାହିଁ, ଏହା ଏକ ବୈଧ ଆପ୍ ହୋଇନପାରେ।

ଆପ୍ ବିଷୟରେ, ଏହାର ଡେଭଲପର୍ସ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। କାରଣ ପ୍ରଫେସନାଲ ଡେଭଲପର୍ସ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟର ପ୍ରୁଫ୍‌ରିଡିଂ କରନ୍ତି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଡ୍ରେସକ୍ରିପ୍ସନରେ ତ୍ରୁଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା କମ୍। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନକଲି ଆପ୍ସର ସମ୍ଭାବନାକୁ ରୋକାଯାଇପାରିବ। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଡେଭଲପର୍ସ ଠିକ୍‌ କି ନକଲି ଜାଣିବା ପାଇଁ ଗୁଗୁଲ୍ ସର୍ଚ୍ଚ ବ୍ୟବହାର କରି ଜାଣିପାରିବେ।

ଆପ୍‌ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ପରେ ଏହାକୁ କିଏ ଅନୁମତି ଦେବ? ଏ ବିଷୟରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। କାରଣ ବେଳେବେଳେ ଆପ୍ ପରିମିଶନ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନକୁ ଅପବ୍ୟବହାର କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ। ଅଫିସିଆଲ୍ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋରରୁ ଯେକୌସି ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ଦରକାର। ଆପ୍ କୌଣସି ଲିଙ୍କ୍ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରୁ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

   Related Posts