scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହେଲା ଗୁଗଲ, ଡୁଡଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାଇଲା ଶୁଭେଚ୍ଛା

15/08/2022 at 12:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫/୮ : ଭାରତ ସ୍ୱାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପାଳନ କରି ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ଦେଶବାସୀ ଖୁସି ଓ ଆନନ୍ଦ ମନାଉଛନ୍ତି । ପରସ୍ପରକୁ ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ ବାଦ୍ ପଡିନି ସବୁଠୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ସର୍ଚ୍ଚ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଗୁଗଲ । କମ୍ପାନୀ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଡୁଡଲ କରି ଶୁଭକାମନା ଜଣାଇଛି ।

ଗୁଗଲର ଡୁଡଲରେ ଆକାଶରେ ଗୁଡି ଉଡୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଥିରେ ଭାରତ ସ୍ୱାଧିନତା ପରେ କେତେ ବିକାଶ କରିଛି ଓ କେତେ ଉଚ୍ଚତାକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିଛି ତାହା ଦର୍ଶାଯାଇଛି ।

ଗୁଡି ଉଡାଇବା ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିର ଅଂଶବିଶେଷ

ଡୁଡଲରେ କେରଳର କଳା ସ୍ଥାନ ପାଇଛି । ଗୁଡି ଉଡାଇବା ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ । ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଶର ବିକାଶକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି । ଏହାସହ ଗୁଡି ଉଚ୍ଚତା ଓ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକ । ଜିଆଇଏଫ୍ ଆନିମେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ଏହା ଅଧିକ ଆକର୍ଷକ ଲାଗିଛି ।

ସ୍ୱାଧିନତା ସଂଗ୍ରାମରୁ ଆଜି ଯାଏଁ ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସର ଦିନରେ ଗୁଡିକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । ସ୍ୱାଧିନତା ସଂଗ୍ରାମୀମାନେ ଗୁଡିରେ ନାରା ଲେଖି ଆକାଶରେ ଉଡାଉଥିଲେ ।  ଏହାକୁ ଉଡାଇ ନିଜ ଭାବନା ସେମାନେ ବ୍ୟକ୍ତ କରୁଥିଲେ । ପ୍ରତିବର୍ଷ ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସରେ ଆକାଶରେ ଶହଶହ ଗୁଡି ଉଡୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।

   Related Posts