ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ, ଘରୋଇ ସ୍କୁଲରେ ଜୁନିୟରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସିନିୟର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୁମର ଖୋଲିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ଇଡି ହାତରେ ଲାଗିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||

ସୋମବାର ନବରାତ୍ରି , ଜାଣନ୍ତୁ କଳଶ ସ୍ଥାପନାର ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତ

25/09/2022 at 8:20 PM

ସୋମବାର ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ ତାରିଖରୁ ଶାରଦୀୟ ନବରାତ୍ରି ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି। ୪ ଅକ୍ଟୋବର ମଙ୍ଗଳବାର ମହାନବମୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଳିତ ହେବ। ନବ ଦିନାତ୍ମକ ପୂଜାରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଦିନ ମାଙ୍କ ନଅ ସ୍ୱରୂପଙ୍କ ପୂଜା ହେବ। ଶାରଦୀୟ ନବରାତ୍ରର ୯ ଦିନ ପୂରଣ ହେବା ପରଦିନ ଦଶହରା ବା ବିଜୟା ଦଶମୀ ପାଳିତ ହୁଏ। ତେବେ ଯେଉଁମାନେ ଶାରଦୀୟ ନବରାତ୍ରି ପାଳନ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଲାଗି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଳଶ ସ୍ଥାପନାର ଶୁଭ ମୁହୁର୍ତ୍ତ।

ନବରାତ୍ର ଘଟ ବା କଳଶ ସ୍ଥାପନା ନିମନ୍ତେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୬ଟା ୧୫ ମିନିଟ୍‌ରୁ ୭ଟା ୨୫ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓ ପୁଣି ୯ଟା ୧୦ ମିନିଟ୍‌ରୁ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ୫ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ମୂହୁର୍ତ୍ତ ରହିଛି। ଶାରଦୀୟ ନବରାତ୍ରିର ଏହି ୯ ଦିନର ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଖାସ ମାନ୍ୟତା ରହିଛି। ଲୋକମାନ୍ୟତା ଅନୁସାରେ ମା ଦୂର୍ଗା ଏହି ୯ ଦିନ କାଳ ପୃଥିବୀରେ  ଅବତରିତ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏଣୁ ଭକ୍ତ ମାଙ୍କର ସବୁ ପ୍ରକାର ଆରାଧନା କରିଥାନ୍ତି।

୨୬ ସେପ୍ଚେମ୍ବର ସୋମବାର  ନବରାତ୍ରି ଆରମ୍ଭରେ ବ୍ରତ ପାଳନ କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବାର କଳଶ ସ୍ଥାପନା କରିବେ। ଏହି କଳଶ ସ୍ଥାପନା ମାଧ୍ୟମରେ ଭକ୍ତମାନେ ପରିବାରର ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି କାମନା କରିଥାନ୍ତି। ନବରାତ୍ରରେ ସବୁଦିନ ସପ୍ତସତୀ ପାଠ କରାଯାଇଥାଏ। ଏହି ୯ ଦିନରେ ଭକ୍ତ ବାଧା ଶାନ୍ତି ଓ ମୋକ୍ଷ ପ୍ରାପ୍ତି ଲାଗି ମାଁଙ୍କ ଆଶିର୍ବାଦ କାମନା କରିଥାନ୍ତି।

   Related Posts