ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

କମିବା ପରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସୁନାଦର, ଜାଣନ୍ତୁ ଆଜି କେତେ ଅଛି ଦର

5/12/2019 at 3:48 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫।୧୨ – ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ବଜାରରେ ସୁନା ଦର ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଥିଲା । ମାତ୍ର ଏହି ଧାରା ଏବେ ବଦଳିଛି । କିଛିଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପୁଣି ସୁନା ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏମ୍‌ସିଏକ୍ସ ବା ମଲ୍ଟି କମୋଡିଟି ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ସୁନାଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ୧୦ ଗ୍ରାମ ଶୁଦ୍ଧ ସୁନାର ଫେବ୍ରୁଆରୀ ଫ୍ୟୁଚର ପ୍ରାଇସ୍‌ ବା ମୂଲ୍ୟ ୩୮,୦୭୨ ଟଙ୍କା ରହିଛି ।

ରୂପା ଦର ବି ଏମ୍‌ସିଏକ୍ସରେ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ରୂପା କିଲୋପ୍ରତି ୪୪,୩୬୫ ଟଙ୍କା ଅଛି । ଏମ୍‌ସିଏକ୍ସରେ ରୂପା ଦର ପ୍ରାୟ ୦.୧୫ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଗତ ଥର ରୂପାଦର କିଲୋପ୍ରତି ପ୍ରାୟ ୬୦୦ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ସୁନା ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।ଏହା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପାର କରିଥିଲା । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ଚୀନ୍‌ ଓ ଆମେରିକାର ମଧ୍ୟରେ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଯୁଦ୍ଧ ଯୋଗୁଁ ସୁନା ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା । ମାତ୍ର ଏବେ ସମ୍ପର୍କରେ ସୁଧାର ଆସିବାରୁ ସୁନାଦର ପୁଣି ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ସୁନାଦର ପ୍ରତି ଆଉନସ୍‌ ୧,୪୭୫.୩୭ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ବୁଧବାରରେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଚୀନ୍‌ ଓ ଆମେରିକାର ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ସୁଧାରର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ଦୂର ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts