ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦୨୦-୨୨ରେ କୋଭିଡ଼ ନେଇଛି ୨୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ, ବିଧାନସଭାରେ ରାଜସ୍ୱ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲିଖିତ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ହୋଟେଲ ମାଲିକ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ଅଧୁରା ରହିଗଲା ଜଗା ଦର୍ଶନ, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||

ପୁଣି କମିଲା ସୁନା ଓ ରୂପା ଦର- ଆଜି ରହିଛି ଏତିକି

6/12/2019 at 4:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଗୁରୁବାରରେ ସୁନାଦର ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଲଗାତାର ତୃତୀୟ ଦିନ ପାଇଁ ସୁନା ଦର ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ମଲ୍ଚି କମୋଡିଟି ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ସୁନାଦର ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଏହା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ୦.୧୧ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇ ୩୮,୦୪୫ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ୨୪ କ୍ୟାରେଟ ବା ଶୁଦ୍ଧ ସୁନାଦର ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ୩୮,୦୪୫ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ସୁନାଦର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଏହାପରେ ସୁନାଦର ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ମାତ୍ର ଗତ ସପ୍ତାହରେ ସୁନାଦର ସାମାନ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା । ଏବେ ଚୀନ୍‌ ଓ ଆମେରିକା ମଧ୍ୟରେ ବାଣିଜ୍ୟକ ସମ୍ପର୍କରେ ସୁଧାର ଆସିଥିବାରୁ ସୁନାଦାର ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ଦୂର ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ସେହିପରି ଏମ୍‌ସିଏକ୍ସରେ ରୂପା ଦର ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ରୂପା ଦର କିଲୋପ୍ରତି ୦.୨୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇ ୪୪,୫୨୪ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ସୁନାଦର ପ୍ରତି ଆଉନସ୍‌ ୧,୪୭୫.୫୧ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଟ୍ରମ୍ପ ଚୀନ୍‌ ସହ ବାଣିଜ୍ୟିକ ସମ୍ପର୍କରେ ସୁଧାର ଆସିବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଗତ ତସପ୍ତାହରେ ସୁନାଦର ପ୍ରତି ଆଉନସ୍‌ ୧,୪୮୪ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।

   Related Posts